W którym polskim mieście żyje się najlepiej? Zbadał to Główny Urząd Statystyczny*. Opublikowano wyniki badań, w których wzięto pod uwagę warunki życia w polskich miejscowościach liczących powyżej 20 tys. mieszkańców. Jakie są najlepsze miasta do życia w Polsce? Wyniki mogą Was zaskoczyć.

10Poznań

wielkopolskie atrakcje Rynek w Poznaniu
Poznań, fot. Shutterstock

Miejsce Poznania w rankingu na najlepsze miasta do życia w Polsce pozostaje bez zmian. Jest to szybko rozwijająca się duża stolica województwa, gdzie mieszkania są tańsze niż w Warszawie czy Krakowie, a jednocześnie można się tu cieszyć doskonałymi atrakcjami, zabytkami, miejscami do spędzania wolnego czasu. W Poznaniu napijemy się dobrego piwa, z łatwością polecimy na wakacje z lotniska Ławica, mamy też stosunkowo dobrą siatkę połączeń drogowych. Z pracą też nie jest źle.

Poprzedni
Poprzedni artykułNajwiększe sanktuaria w Polsce – znane na całym świecie
Następny artykułNajbardziej nawiedzone zamki w Polsce. Nie zgadniesz co tu straszy!
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.