Każdy szanujący się zamek ma ducha, najczęściej białą damę, ale nie tylko! W Polsce straszą siostry bernardynki, duch noworodka, orszak żałobników, czarny ogar i wiele, wiele innych. Potępieńczo wyjące upiory stały się atrakcjami turystycznymi. Jakie są najbardziej nawiedzone zamki w Polsce? Jeśli się nie boisz, zerknij na nasze Top 17.

17Zamek w Besiekierach z damą straszącą na godziny

Zamek w Besiekierach czasami wygląda posępnie… Fot. Shutterstock

Z zamkiem związana jest historia o diable Borucie. Według podania rycerz budujący warownię założył się z czartem, że dokona tego bez użycia siekiery. Udało mu się, jednak nie wiedział o podstępie diabła – chłop, który zwoził kamienie potrzebne do budowy nazywany był Siekierka. Rycerz przegrał zakład i musiał oddać Borucie swoją duszę, a także zamek. Od tego zdarzenia miała się również wziąć nazwa miejscowości – Besiekiery.

Nie możemy również zapomnieć o białej damie. Jak inne nawiedzone zamki w Polsce również ten w Besiekierach posiada swoją. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że tutejsza biała dama pojawia się tu od czasu do czasu! To taka biała dama na godziny.

Czytaj więcej: Zamek w Besiekierach – ruiny z białą damą na godziny

Poprzedni
Poprzedni artykułNajlepsze miasta do życia w Polsce (Top 10)
Następny artykułZamek w Sztumie – krzyżacka warownia między jeziorami
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here