Chcielibyście przenieść się do świata dzieciństwa? Drewniane zabawki, pluszowe misie, kolorowe samochodziki czy uśmiechnięte lale – czym najchętniej bawiliście się gdy byliście mali? Wybierzcie się z nami do muzeum zabawek, gdzie czas stanął w miejscu. Oto najlepsze miejsca w Polsce, które sprawią radość małym i dużym. Może uda Wam się znaleźć na naszych zdjęciach swoje ulubione zabawki? Dajcie znać w komentarzach.

1Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Kielecka instytucja ma ciekawą historię i bezpośredni związek z polskim przemysłem zabawkarskim. Po II wojnie światowej kielecczyzna stała się istotnym ośrodkiem przemysłu zabawkarskiego w Polsce. Z tego tytułu w Kielcach utworzony został Krajowy Związek Spółdzielni Zabawkarskich (KZSZ), a w jego strukturach, pod koniec 1979 roku – Muzeum Zabawkarstwa.

Obecnie, po wielu przeprowadzkach, transformacjach i zmianie nazwy – jest największym tego typu obiektem w Polsce. Wystawa stała jest podzielona na 5 części: zabawki najstarsze (XVIII w. – pocz. XX wieku), bohaterowie polskich animacji, modele pojazdów, zabawki ludowe oraz… Zatkało kakao. To słynne dziecięce powiedzenie jest tytułem wystawy, która w barwny i ciekawy sposób oprowadza zwiedzających po świecie zabawek i zabawy okresu PRL.

Ceny biletów:

  • Bilet normalny – 15 zł
  • Bilet ulgowy – 8 zł

Zobaczcie także: 5 atrakcji idealnych i dla dorosłych, i dla dzieci.

Poprzedni
Poprzedni artykułDługi weekend listopada: 7 najlepszych pomysłów gdzie pojechać
Następny artykułNajmniejsze miejsca w Polsce – Top 11!
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here