Jakie są najpopularniejsze imiona w Polsce nadawane chłopcom i dziewczynkom? Takie dane statystyczne ujawniane są przez urzędy stanu cywilnego co pół roku. Wiadomo już, jakie imiona były najczęściej nadawane w I półroczu 2019 r. Jesteście ciekawi, które są najmodniejsze?

1Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek 2019 – miejsca 6-10

chłopiec i dziewczynka idą
Najpopularniejsze imiona 2019 wśród dziewczynek zmieniły się od ubiegłego roku. Fot. Unsplash

Najpopularniejsze imiona nadawane dziewczynkom w 2019 r. to w wielu przypadkach powrót do pięknej polskiej tradycji. Zaskoczeniem może być obecność Laury na 10 miejscu. Przynajmniej w Krakowie, bo właśnie tamtejszy urząd opublikował dane z połowy roku. Do niedawna imię Laura nie było tak popularne.

Oto jak prezentuje się lista najpopularniejszych imion żeńskich na miejscach 6-10 w Krakowie.

6. Oliwia
7. Maja
8. Emilia
9. Aleksandra
10. Laura

Jeśli reprezentują one ogólną tendencję w Polsce, bardzo interesujące jak ta lista na pozycjach 6-10 diametralnie różni się od ubiegłorocznej! Jedynie Oliwia z miejsca 10. wskoczyła na 6. W ubiegłym roku, 2018, lista prezentowała się następująco:

6. Lena
7. Alicja
8. Maria
9. Amelia
10. Oliwia

Poprzedni
Poprzedni artykułNajpiękniejsze drewniane kościoły w Polsce (Top 14)
Następny artykułNajpiękniejsze ogrody w Polsce (Top 9)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here