Wielkopolska to nie tylko poznańskie koziołki i rogale marcińskie. Możecie tu zobaczyć piramidę, jezioro o turkusowym kolorze, czy też wybrać do jednego z wielu pięknych pałaców. Oto 10 ciekawych atrakcji w Wielkopolsce. O niektórych mogliście nie wiedzieć.

1Pałac w Wąsowie

Pałac w Wąsowie. Fot. Shutterstock

Barokowo-klasycystyczny pałac i zamek stylizowany na średniowieczny położone są zaledwie kilkadziesiąt metrów od siebie w pobliżu jeziora. To urokliwe miejsce to Wąsowo.

Jako pierwszy został wzniesiony barokowo-klasycystyczny pałac (1781-1786). Była to typowa dla XVIII wieku rezydencja zamożnych rodów w Wielkopolsce. Ta należała do rodziny Sczanieckich. Nowy właściciel ziemi, mimo posiadania pięknego pałacu, wymarzył sobie zamek stylem nawiązujący do czasów średniowiecza. Swoją wizję zrealizował wznosząc w latach 1870-1872 okazały zamek. Obecnie w tym miejscu znajduje się hotel z restauracją.

Czytaj więcej: Pałac w Wąsowie – XIX-wieczne marzenie o średniowieczu

Poprzedni
Poprzedni artykułZamki na Szlaku Orlich Gniazd – wszystkie twierdze na trasie
Następny artykułOpactwo cystersów w Sulejowie – czas zatrzymał się tu w średniowieczu
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here