Szlak Orlich Gniazd na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zachwyca najpiękniejszymi warowniami w Polsce. Średniowieczne zamki łączące się w szlak to przepiękna wizytówka naszego kraju. Oto wszystkie zamki na Szlaku Orlich Gniazd i wszystkie warto odwiedzić.

1Zamek w Ojcowie

zamek w ojcowie na szlaku orlich gniazd
Szlak Orlich Gniazd – zamek w Ojcowie na Górze Zamkowej. Fot. Pixabay

Ojcowski Park Narodowy może się pochwalić dwoma zamkami na Szlaku Orlich Gniazd: zamkiem Ojców i zamkiem w Pieskowej Skale. Zamek Ojców na Górze Zamkowej wzniesiono w miejscu dawnej osady kultury łużyckiej w II połowie XIV wieku z polecenia Kazimierza Wielkiego. Miał on nazwać warownię Ociec na pamiątkę po swoim ojcu Władysławie Łokietku, który podczas walki o tron krył się w okolicznych jaskiniach.

Czytaj także: Ojcowski Park Narodowy – najmniejszy, ale spektakularny

Poprzedni
Poprzedni artykułPolskie Carcassonne, Prowansja, Malediwy: lista fascynujących miejsc, które są w Polsce, a wyglądają jak za granicą!
Następny artykuł10 ciekawych atrakcji Wielkopolski, o których mogłeś nie słyszeć
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here