Białystok atrakcje ma związane m.in. z przemysłem włókienniczym. Może Was zdziwić nazywanie tego miasta Manchesterem Północy, ale taki przydomek przylgnął do niego już dawno, bo w XIX wieku. Manchester był kolebką europejskiego przemysłu włókienniczego, a w Białymstoku także nastąpił boom w tej dziedzinie. Po klęsce powstania listopadowego to właśnie tam przeniosły się zakłady włókiennicze, a pół wieku później Białystok był największym miastem w regionie. Oto atrakcje Białegostoku, które szczególnie warto zobaczyć.

1Białostockie Muzeum Wsi

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, czyli Białostockie Muzeum Wsi. Fot. Shutterstock

Białostockie Muzeum Wsi przemianowane z Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej to 30-hektarowy skansen dawnej zabudowy woj. podlaskiego. Można tam zobaczyć leśne bimbrownie! Jest też sokolarnia, a w sezonie organizowane są liczne imprezy.

Poprzedni
Poprzedni artykułOpactwo cystersów w Sulejowie – czas zatrzymał się tu w średniowieczu
Następny artykułNajwiększe zwierzęta żyjące w Polsce. Znasz wszystkie? (Top 9)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here