By dotrzeć do Buska-Zdroju należy nieco zboczyć z trasy z Krakowa do Kielc – wtedy znajdziemy się w rozkosznym uzdrowisku z wieloma atrakcjami. Natura ma tu do pokazania wiele upojnych zakątków, a wdzięczne zabytki, takie jak XVII-wieczny drewniany kościół, mają swój niepowtarzalny klimat. Busko-Zdrój atrakcje ma naprawdę niesamowite i cieszące oko, a miastu daleko do „czaru PRL-u”, chociaż w 1966 roku wygrało w konkursie na najładniejsze krajowe uzdrowisko.

1Sosna na szczudłach

Busko-Zdrój atrakcje – sosna na szczudłach
Busko-Zdrój atrakcje – sosna na szczudłach w Wełeczu. Fot. Shutterstock

Sosna na szczudłach to przyrodnicza atrakcja, która zdumiewa swoją formą. Jest to drzewo z odkrytymi korzeniami, w których można się wręcz zgubić. Sosna, zwana też kroczącą, znajduje się w pobliskim Wełeczu. Skąd tak osobliwy wygląd drzewa? Otóż w tym miejscu mieszkańcy pozyskiwali niegdyś piasek, a wyrobisko było tak eksploatowane, że korzenie zostały odkryte. Dziś wyrastają trzy metry ponad grunt i znacznie przewyższają człowieka. Krocząca sosna przypomina, że Busko-Zdrój atrakcje ma nie tylko architektoniczne i związane z uzdrowiskiem.

Czytaj także: 4 przyrodnicze atrakcje Polski, w których istnienie trudno uwierzyć

Poprzedni
Poprzedni artykułWielkopolskie atrakcje (Top 19)
Następny artykułWakacyjne rejsy statkiem (Top 16). Nr 11 zupełnie Was zaskoczy!
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here