Może w tym roku odkryjecie atrakcje województwa lubuskiego? To bardzo ciekawy region naszego kraju. Reklamuje się hasłem Lubuskie Warte Zachodu. Zdecydowanie można się z tym zgodzić.

1Strzelce Krajeńskie

strzelce krajeńskie
Mury miejskie w Strzelcach Krajeńskich. Fot. Shutterstock

Strzelce Krajeńskie to niewielkie miasto w woj. lubuskim i siedziba gminy. To, co z szczególnie warto tu zobaczyć, to obronne mury miejskie z XIII wieku. Obwarowania mają łączą długość 1640 m i metr grubości. Wznosi się na nich 36 baszt, a także Brama Młyńska z XIV wieku i Baszta Więzienna z IV wieku, do której przylega Nowa Brama. W Strzelcach Krajeńskich trzeba też zobaczyć kościół mariacki pierwotnie erygowany w 1300 r. i wielokrotnie przebudowywany, oraz Stare Miasto, które otoczone jest przez wspomniane wcześniej mury.

Poprzedni
Poprzedni artykułPuszcza Białowieska – naturalne piękno w samym sercu Europy
Następny artykułPałac w Runowie Krajeńskim – zachwycające ruiny poza utartym szlakiem
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here