Które polskie atrakcje są najbardziej rozczarowujące? Wszystko zależy od nastawienia. Gdy nie spodziewamy się fajerwerków, nie przeżywamy wielkiego zawodu jeśli miejsce nam się nie podoba. Natomiast gdy oglądamy kolorowe foldery i wyobrażamy sobie nie wiadomo co – łatwo o rozczarowanie negatywną opinię. Oto top 7 rozczarowujących miejsc w Polsce.

1Krzywy las

Krzywy las koło Gryfina. Fot. Shutterstock

W słynnym Krzywym lesie nie wszystkie drzewa są krzywe. Wręcz przeciwnie, zdecydowana większość rośnie całkiem prosto. Te z anomalią, najczęściej fotografowane, to kilkanaście (może kilkadziesiąt) sztuk. Część drzew jest wycięta, część niszczeje. Sam lasek jest niewielki, bliżej mu do kępki drzew i rośnie blisko granicy z Niemcami, w Gryfinie, gdzie poza samym lasem niewiele jest do oglądania.

– Jeśli będziecie Państwo kiedyś tamtędy przejeżdżać i stwierdzicie że chcecie zmarnować 20 minut swojego życia, to z pewnością będzie dobra okazja. To nie krzywy las, tylko kilkanaście krzywych drzew obok blokowiska i w bezpośrednim sąsiedztwie wielkich rur ciepłowniczych – pisze Martin w opiniach Google.

Czytaj więcej: Krzywy las – dlaczego ma wygięte drzewa?

Poprzedni

4 KOMENTARZE

  1. Potwierdzam palmiarnia nie była ciekawa natomiast wszystkim ale to wszystkim małym i dużym polecam kopalnię w Wałbrzychu. Magiczne miejsce. Nigdy nie myślałam ze takie miejsce może być tak ciekawe.

  2. Jesli ktoś chce poznać nowe miejsca i ich historie to nie narzeka na wszystko… zawsze znajdą sie tacy ktorym za mało za krótko lub za drogo… dla mnie wszystkie 7 miejsc jest ciekawych. Zawsze można doczytać dopytać lub zobaczyć coś przy okazji.

  3. Potwierdzam opinię dotyczącą nocnego zwiedzania Książa – totalna porażka. Nie dość , że drogo (50 zł) to potwornie kiczowato. Na stronie nie ma szczegółowego opisu co obejmuje nocne zwiedzanie. Spodziewałam się że przejdziemy po komnatach i będą aktorzy w strojach z epoki udający duchy i osoby z przeszłości, plus nieudostępniane w dzień miejsca. Tymczasem przeszliśmy wyłącznie po korytarzach i nieremontowanych piętrach (co byłoby ok, gdyby jeszcze można zobaczyć chociaż kilka komnat). Do tego ,,duchy” to już po prostu kompromitacja – właściciele poszli po taniości. Ubrani w szmaty i Halloweenowe maski, wrzeszczeli jak zarzynane świnie zachowywali się jak półgłówki. Ja chciałam stamtąd jak najszybciej wyjść i pozostał mi wyłącznie niesmak. NIE POLECAM. A organizatorom sugeruję inteligentniejsze podejście do tematu i zainwestowanie w stroje duchów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here