Miejsce do relaksu, szansa na obcowanie z naturą i poznawanie tego co najwspanialsze w naszym kraju. To wszystko zapewnią Wam najpiękniejsze ogrody w Polsce, zaprojektowane z zegarmistrzowską precyzją. Idylliczny klimat Arkadii, przepych w Wilanowie a może naturalne piękno ogrodu botanicznego w Łodzi? Zobaczcie gdzie najlepiej odpoczywać wśród zieleni.

1Arkadia

Zjawiskowy i idylliczny ogród w Arkadii został założony przez Helenę Radziwiłłównę i jest doskonałym przykładem stylu angielskiego. Za jego projekt odpowiadał Szymon Bogumił Zug. Możemy tu podziwiać m. in pozostałości przepięknego akweduktu, grecki łuk kamienny czy świątynię Diany. Helena Radziwiłłówna oddała parkowi w Arkadii wiele serca i udoskonalała go przez ponad 20 lat aż do swojej śmierci.

Czytaj więcej: Arkadia – mityczna kraina w sercu Polski.

Poprzedni

2 KOMENTARZE

 1. Dzień dobry Pani Mileno
  Z radością przeczytałam Pani krótką charakterystykę i chęci pomocy w spełnianiu marzeń podróż-
  niczych. Do tej pory brałam udział w zorganizowanych wyjazdach.W jaki sposób organizuje Pani tę pomoc, czy może Pani coś więcej o sobie napisać.Interesuje mnie piękno naszego kraju.
  Serdecznie pozdrawiam i do usłyszenia.

  • Dzień dobry Pani Bożeno,
   cieszymy się, że jest Pani entuzjastką podróżowania po Polsce.
   Nasze zadanie polega na tym, żeby opisywać piękne zakątki naszego kraju i zachęcać czytelników do zwiedzania.
   Zapraszam zatem do lektury naszego bloga, do śledzenia nas na Facebooku i udawania się w miejsca w Polsce, o których Pani marzy.
   Pozdrawiam serdecznie,
   Olga z Redakcji Polska Zachwyca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here