Które zamki w Polsce zwiedzimy za 10 zł, a nawet mniej? Jest ich całkiem sporo. Poprzednio polecaliśmy Wam zamki w Polsce za darmo, jednak wśród nich wiele było ruin i opuszczonych twierdz, w których spotkać można jedynie duchy. Tym razem prezentujemy zamki w Polsce za mniej niż 10, w których często możemy liczyć na oprowadzanie lub wystawy stałe.

Poprzedni
Następny

Zamek Książąt Oleśnickich

Zamek Książąt Oleśnickich z drona
Zamek Książąt Oleśnickich z drona. Fot. Artur Kowalczyk, Polska Zachwyca ©

Zamek Książąt Oleśnickich na Dolnym Śląsku należy do europejskiego szlaku zamków i pałaców. Jego budowa rozpoczęła się w XIII w. Początkowo była to warownia Piastów Oleśnickich. Dzisiaj możemy podziwiać go w ostatecznej, renesansowej formie. Szczególną urodą odznacza się dziedziniec zamkowy z przepięknymi krużgankami.

Zamek w Oleśnicy jest udostępniony do zwiedzania cały rok. Zwiedzanie dziedzińca i Sali Rycerskiej kosztuje 5 zł (bilet normalny) i 3 zł (ulgowy). Sam dziedziniec można zobaczyć za odpowiednio 3 i 2 zł.

Jeśli zależy Wam na zwiedzaniu z pracownikiem, najlepiej jest umówić się wcześniej pisząc na adres: biuro@zamek-olesnica.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 71 314 20 12. Takie zwiedzanie obejmujące dziedziniec, zamek i pałac i kosztuje 10 zł (bilet normalny) i 7 zł (ulgowy).

Czytaj więcej: Zamek Książąt Oleśnickich w Przewodniku Polska Zachwyca

Poprzedni
Następny
Poprzedni artykułWypożyczycie w mieście… hulajnogi! Zobacz od kiedy we Wrocławiu!
Następny artykułDlaczego polskie atrakcje są przereklamowane i co wybrać w zamian?
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here