Home Top 10 Gdzie jechać na jeden dzień w Małopolsce? (Top 12)

Gdzie jechać na jeden dzień w Małopolsce? (Top 12)

0
1106
Zamek w Niedzicy, w tle zamek w Czorsztynie. Fot. Artur Kowalczyk

Małopolska to prawdziwy raj dla miłośników krótkich wycieczek. Znajdziecie tu najpiękniejsze polskie góry, miasta skrywające wiele zabytków, zachwycające zamki, rozgrzewające termy oraz miejsca pełne naturalnych atrakcji. Zastanawiacie się gdzie jechać na jeden dzień w Małopolsce? Oto spora dawka propozycji.

Poprzedni

1. Kopalnia Soli w Wieliczce

Kopalnia soli w Wieliczce. Fot. beautiful landscape, Shutterstock

Kopalnia Soli w Wieliczce to jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji Małopolski. Nic dziwnego, ta licząca łącznie 245 kilometrów korytarzy podziemna trasa, skrywa w sobie piękno i pozwala przeżyć coś niecodziennego. Oprócz zwiedzania wnętrz kopalni, odbywały się tu inne oryginalne wydarzenia np. gale boksu, loty balonem, nawet skoki na bungee oraz kręcono tu słynną komedię Seksmisja. Jednak kopalnia w Wieliczce to przede wszystkim miejsce, które znalazło się na liście zabytków UNESCO, dlatego jeśli nie wiecie gdzie jechać na jeden dzień w Małopolsce to Wieliczka będzie do tego idealna.

Warto wiedzieć, że miasto skrywa w sobie także inne atrakcje, dla których warto wybrać się tu na jednodniową wyprawę. Koniecznie zobaczcie piękny Zamek Żupny, Rynek Górny z pięknymi malowidłami 3D i zabytkowymi kamienicami oraz kościół św. Sebastiana. Warto przespacerować się również po tężni solankowej, która pozytywnie wpłynie na nasz układ oddechowy.

Poprzedni

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here