Kolorów brakuje nam szczególnie późną jesienią, gdy wielobarwne liście opadają z drzew, a za oknem robi się szaro i ponuro. Zamiast zamykać się wtedy w domu, warto odwiedzić najbardziej kolorowe miejsca w Polsce. Malownicze jeziorka i źródełka, pięknie zdobione fasady budynków oraz inne barwne detale, które nadają blasku polskim atrakcjom. Oto miejsca, których różnorodność kolorów poprawi Wam humor przez cały rok!

1Kraina Otwartych Okiennic

W poszukiwaniu całej gamy kolorów i nieszablonowych wzorów możemy udać się na Podlasie. W połowie drogi między Białymstokiem, a Hajnówką znajduje się Kraina Otwartych Okiennic. To szlak turystyczny obejmujący trzy wsie: Trześciankę, Soce i Puchły, w których stoją domy i zabudowania o bardzo oryginalnych, dekoracyjnych wykończeniach. Na domach zobaczymy wielobarwne, malowane ornamenty okalające okna i narożniki zabudowań. Domy są również wykończone oryginalnymi, drewnianymi elementami ozdobnymi m.in. nad oknami czy pod dachami. Ponieważ teren związany był z rosyjskim osadnictwem, na szlaku znajdują się prawosławne miejsca kultu. Cerkwie oraz przydrożne krzyże również posiadają barwne i przyciągające wzrok malowanie. Odwiedzając najbardziej kolorowe miejsca w Polsce, nie może zabraknąć tej podlaskiej krainy.

Dowiedź się więcej: Kraina Otwartych Okiennic – oryginalna wizytówka Podlasia.

Poprzedni
Poprzedni artykułKopalnia soli w Wapnie – największa w Polsce, zalana po katastrofie, o której nie wolno było mówić
Następny artykułMofeta w Jastrzębiku – wrota piekieł, gdzie zanika wszelkie życie. Jedno z najdziwniejszych miejsc w Polsce
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here