W północno-wschodniej części Polski, tuż przy granicy z Rosją, znajdziecie prawdziwą ostoję, nie tylko dla mieszkających tu zwierząt. Puszcza Romincka to prawdziwa oaza spokoju, gdzie odpoczniecie od codziennego zgiełku. Ale obszar chroniony to także miejsce starych mostów, zagadkowej piramidy i trójstyku granic, które sprawiają, że jest to miejsce pełne oryginalnych atrakcji. Zapraszamy Was w podróż do Puszczy Rominckiej!

1Puszcza Romincka – piękny zakątek łączący Polskę z Rosją

Jezioro Gołdapiw
Jezioro Gołdapiwo. Fot. Semu, CC BY-SA 4.0

Puszcza Romincka to niemal niczym nieskażony zakątek polskiej przyrody, który od północy graniczy z obwodem kaliningradzkim. Ma do zaoferowania mnóstwo tras, gdzie odetchniecie świeżym powietrzem i będziecie mogli się napawać dziką przyrodą. Ta niezwykła część Pojezierza Litewskiego to zarazem najbardziej na północny-wschód wysunięta część Mazur Garbatych, podzielonych między Polskę i Rosję. Puszcza zajmuje powierzchnię ok. 35,5 tys. ha, w tym po stronie polskiej ok. 15,5 tys. ha.

Poprzedni
Poprzedni artykułAula Leopoldina – najbardziej zdumiewające dzieło baroku z powrotem otwarte po długim remoncie
Następny artykułNajwiększe tężnie solankowe w Polsce (Top 5 + bonus)
blank
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here