Brzeg położony jest zaledwie pół godziny drogi od Wrocławia. Można się tam w łatwy sposób dostać pociągiem, a najważniejsze atrakcje Brzegu zwiedzić piechotą. To spokojne miasto Piastów śląskich położone nad brzegiem Odry w woj. opolskim ma do zaoferowania ciekawe atrakcje. To zamek z pięknym dziedzińcem z krużgankami, piękny ratusz i parki, w których można mile odpocząć, a także kilka innych wartych uwagi miejsc. Brzeg atrakcje ma także sakralne, gdyż stoją tam szczególnie ciekawe kościoły – achitektoniczne gratki dla miłośników historii.

2Willa Neugebauera

Brzeg atrakcje Willa Neugebauera
Brzeg atrakcje Willa Neugebauera. Fot. Weronika Skupin, Polska Zachwyca

Willa Kurta Neugebauera to należący obecnie do samorządu zabytek przy ul. Jana Pawła II, w drodze z dworca do zamku. Władze Brzegu musiały ratować willę, która była w stanie ruiny, a część jej stropu się zawaliła. Obecnie budynek nie wygląda zachwycająco i daleko mu do czasów świetności, ale i tak robi duże wrażenie.

Wybudowana w 1898 roku willa została wzniesiona przez Alfonsa Neugebauera, brata właściciela brzeskiej cukrowni Concordia, Bernarda Neugebauera, a potem przeszła w ręce jego syna, Kurta. Styl budowli miał nawiązywać do renesansowych francuskich zamków. Kurt Neugebauer kazał stworzyć w piwnicach pałacu schron, a w czasie wojny willa była siedzibą dowództwa Festung Brieg, czyli Twierdzy Brzeg. Po II wojnie światowej stworzono tam żłobek dla rodzin pracowników brzeskich zakładów garbarskich.

Poprzedni artykułNajlepsze kempingi nad morzem (Top 11)
Następny artykułWindsurfing w Polsce – w tych miejscach chwycicie wiatr w żagle
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here