Strona głównaTop 10Gdzie jechać w brzydką pogodę? 5 propozycji dla całej rodziny

Gdzie jechać w brzydką pogodę? 5 propozycji dla całej rodziny

Zbliża się weekend, a pogoda nie rozpieszcza? Zastanawiacie się gdzie jechać w brzydką pogodę? Są tacy co mówią, że nie ma złej pogody, tylko nieodpowiedni strój. Tak czy owak zła aura to nie powód, aby siedzieć w domu. Sprawdźcie 5 propozycji na kreatywne zagospodarowanie czasu całej rodziny w deszczowy weekend.

Dziwne i nietypowe muzea

gdzie jechać w brzydką pogodę w Polsce
Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Fot. Shutterstock

Gdzie jechać w brzydką pogodę? Do muzeum, które może Was nieźle zaskoczyć. Lista placówek, które zadziwiają swoją oryginalnością jest niezwykle długa. W naszym kraju istnieje między innymi Muzeum Mydła i Historii Brudu, Muzeum Siekier, Muzeum Tanich Win czy Muzeum Lizaka. Dziwnych propozycji jest znacznie więcej.

Zazwyczaj są to niewielkie placówki, a wejście do nich kosztuje symbolicznie kilka złotych. To niedroga atrakcja, która może umilić deszczowy i pochmurny dzień.

Czytaj również: Najdziwniejsze muzea w Polsce oraz Najdziwniejsze muzea w Polsce 2

Zamki i pałace

Gdzie jechać w brzydką pogodę
Gdzie jechać w brzydką pogodę? Do pięknego zamku jak na przykład Moszna. Fot. Shutterstock

Zamki i pałace najchętniej zwiedzamy od zewnątrz. A szkoda, bo wnętrza tych wiekowych budowli skrywają w sobie nie lada tajemnice, które możemy poznawać przez długie godziny. Oczywiście niektóre z nich nie nadają się do zwiedzania, ale większość zachowała się w tak dobrym stanie, że spokojnie możemy zajrzeć do tajemniczych komnat.

Trudno wymienić wszystkie ciekawe propozycje, ale na Waszej liście z pewnością powinien się znaleźć widoczny na zdjęciu zamek Moszna, w którym możecie nawet zanocować. Jeśli lubicie tajemnicze historie, możecie przeczesać w poszukiwaniu skarbu zamek Czocha. A jeśli wolicie pałace, polecamy wybrać coś z listy: najpiękniejsze pałace w Polsce.

Parki naukowe

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Fot. A. Aleksandravicius, Shutterstock

Brzydka pogoda może być też okazją do nauki poprzez zabawę. Parki naukowe to miejsca, w których najmniejsi mogą się zainteresować zagadnieniami z biologii, chemii czy fizyki. Trudne i skomplikowane kwestie związane z funkcjonowaniem świata są tu omawiane w łatwy i przystępny sposób. Kilka ciekawych placówek tego typu to przede wszystkim Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu, Gdańskie Centrum Hewelianum, Centrum Nauki Leonardo da Vinci, Centrum Nauki Experyment w Gdyni czy Hydropolis we Wrocławiu.

Najbardziej spektakularne miejsce tego typu jest jednak zlokalizowane w stolicy. Wyprawa do Centrum Nauki Kopernik może być okazją do spędzenia w stolicy nawet całego weekendu. Milion gości rocznie potwierdza wyjątkowość tego obiektu, którego głównym celem promowanie i popularyzacja nauki. Centrum Nauki Kopernik to dowód na to, że można się bawić i uczyć jednocześnie. To nie tylko miejsce dla dzieci, Kopernika kochają także dorośli.

Zobacz także: Atrakcje w Polsce dla dorosłych

Ciekawe warsztaty – gdzie jechać w brzydką pogodę

Kreatywne zabawy dla Twojego dziecka zaproponują m.in. miejskie ośrodki kultury. Fot. Pixabay

Rodzinne warsztaty kręcenia lizaków, lekcja improwizacji, poranki teatralne dla najmłodszych, a nawet warsztaty filozoficzne dla przedszkolaków. Takie atrakcje czekają w większości większych miast. Jeśli nie macie pomysłu na kreatywne spędzenie czasu poza domem warto sprawdzić ofertę najbliższego miejskiego ośrodka kultury. Lokalna społeczność z pewnością ma w zanadrzu wiele ciekawych inicjatyw.

Aktywny wypoczynek: kręgle, aquaparki i więcej

Gdzie jechać w brzydką pogodę
Aktywny wypoczynek w aquaparku to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Fot. Shutterstock

Nawet jeśli pogoda nie sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu, nie oznacza to wcale, że musimy rezygnować z aktywnego wypoczynku.

W Polsce mamy kilka ciekawych aquaparków, w których miło czas spędzą zarówno duzi jak i mali. Całą rodziną możecie się wybrać na przykład do Wrocławia, Krakowa, Łodzi, Poznania czy Zakopanego.

Nowy trendem aktywnego wypoczynku w dużych miastach są również trampoliny. Skoki do basenów wypełnionych gąbkami, rzucanie do celu a nawet zjeżdżalnie. W takich miejscach można bardzo ciekawie spędzić czas.

Milena Goc
Milena Goc
Jej pasją są podróże. Chętnie pomaga spełniać innym ich podróżnicze marzenia. Kocha koty, niskobudżetowe wyjazdy i czytanie książek. W Polsce najbardziej zachwyca ją różnorodność i przepyszna kuchnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE