Wśród budżetowych miejsc na wakacje w Polsce próżno szukać popularnych turystycznych miejsc. Ceny nad Bałtykiem czy w Zakopanem zwalają z nóg, a tłumy są większe niż zazwyczaj. Pokazała to majówka, podczas której Tatry przeżywały oblężenie, jakiego najstarsi górale nie pamiętają. Tanie miejsca na wakacje w Polsce to mniej znane atrakcje turystyczne i uroczyska pełne ciszy i spokoju. Gdzie warto pojechać i nie zbankrutować? Gdzie najtaniej nad Bałtykiem i w górach? Podpowiadamy.

W tekście podaliśmy ceny atrakcji, są to ceny biletów normalnych, ale rozbudowane cenniki zawierają także liczne zniżki. Orientacyjne ceny noclegów podaliśmy natomiast za booking.com na pierwszy tydzień lipca.

1Mało znane krzyżackie zamki

tanie wakacje w polsce zamek w szymbarku
Zamek w Szymbarku. Fot. Shutterstock

Kochamy zamek w Malborku, ale nie tylko jest to dość droga atrakcja, ale już w myślach widzimy długie kolejki do kas tego lata. Tymczasem w jego najbliższej okolicy znajduje się wiele innych fascynujących zamków, do których przede wszystkim kolejki są krótsze (a i ceny wstępu niższe). W sąsiedztwie wznoszą się zamek w Sztumie, w Gniewie i w Kwidzynie. Nie ulega wątpliwości, że każda z tych krzyżackich twierdz jest godna zobaczenia.

Krzyżackie zamki to mogą być tanie miejsca na wakacje w Polsce. Na przykład bilet normalny do zamku w Kwidzynie kosztuje 16 zł, w Sztumie 10 zł, w Szymbarku 35 zł, w Gniewie 20 zł, a dla porównania w Malborku (na zwiedzanie całego zamku) 60 zł. Oczywiście, te mniejsze zamki są dużo mniej znane i mniej okazałe niż Malbork, jednak są alternatywą dla okupowanej (dziś przez turystów) twierdzy krzyżackiej. Bilet łączony na 3 zamki: w Malborku, Sztumie i Kwidzynie kosztuje 80 zł.

Droższe są pobyty na zamkach w Gniewie, Reszlu i na zamku Ryn – to dziś hotele i za pokój 2-osobowy płaci się tam 300-500 zł za noc. Inne pensjonaty w tych miejscach potrafią być jednak o połowę tańsze, część akceptuje także bony turystyczne. Objazdówka po zamkach Kujaw i Pomorza (a nawet zahaczając o Warmię i Mazury) jest doskonałym pomysłem.

Zobacz więcej:

Poprzedni
Poprzedni artykułNajpiękniejsze szlaki rowerowe w Polsce (Top 11)
Następny artykułGdzie jechać w brzydką pogodę? 5 propozycji dla całej rodziny
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here