Strona głównaTop 10Idealne miejsca w Polsce na Dzień Kobiet – 8 propozycji na 8 marca

Idealne miejsca w Polsce na Dzień Kobiet – 8 propozycji na 8 marca

Dzisiaj mamy Dzień Kobiet, a jeśli o nim zapomnieliście, nic straconego. Oto 9 pięknych miejsc w całej Polsce, gdzie warto zabrać swoją drugą połówkę, by sprawić jej prawdziwy prezent. Lub gdzie można zażyczyć sobie romantycznej wycieczki, jeśli jesteś kobietą i chcesz spędzić swój dzień lub cały weekend w wyjątkowej atmosferze.

Z okolic Krakowa – Lanckorona

lanckorona
Lanckorona. Fot. Shuttertock

Lanckorona to jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Polsce, idealne na spacery trzymając się za ręce. Można tu odnaleźć charakterystyczne budownictwo dla miłośników architektury, a nawet ruiny zamku. Na dłuższą wędrówkę warto obrać jeden z okolicznych szlaków pieszych, a po spacerze wypić coś ciepłego w jednej z knajpek. Wytrwałym polecamy zabrać szalik, rękawiczki i wygodne buty i wybrać się pieszo do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Czytaj więcej: Lanckorona – romantyczny zakątek ze wspaniałą architekturą

Z okolic Warszawy – Alpakarium

Ginger i Gina w Alpakarium. Fot. Alpakarium

Trudno o bardziej urocze miejsce w Polsce niż Alpakarium. Można tutaj skorzystać z noclegu, poznać tajniki produkcji włóczki z runa alpak i po prostu odpocząć, ale przede wszystkim głaskać alpaki (jeśli akurat dadzą się dotknąć).

Tutaj te niezwykłe zwierzątka mają raj na ziemi, ale podobnie myślą o sobie gospodarze tego miejsca, aż w końcu goście, którym przyjdzie tu trafić. Gospodarstwo mieści się w Rudce w woj. mazowieckim, blisko granicy z woj. lubelskim i podlaskim.

Czytaj więcej: Alpakarium

Z okolic Wrocławia – zamek Bolków

zamek bolków
Zamek Bolków. Fot. Shutterstock

Z Wrocławia warto wybrać się do zamku Bolków. Pierwsza warownia mogła istnieć tu już w IX wieku, z kolei najstarsza potwierdzona wzmianka o niej pochodzi z 1227 roku. Obecnie mieści się tam muzeum.

Zamek w Bolkowie kryje tajemnicze historie. Pierwsza dotyczy zaginionego skarbu, bo twierdza pełniła kiedyś rolę skarbca. Niektórzy nadal próbują go szukać. Podobno pochodzi nawet z czasów Bolka II.

Czytaj więcej: Zamek Bolków

Zamków na Dolnym Śląsku jest zresztą sporo, w tym takie z ofertą noclegów i spa, np. Zamek Kliczków. Zobacz: Hotel Zamek Kliczków

Z okolic Torunia – Chełmno

chełmno miasto zakochanych
Chełmno to miasto zakochanych, co widać na każdym kroku. Fot. Shutterstock

Chełmno leży niedaleko Torunia. Znane jest jako polskie miasto zakochanych, więc gdzie jak nie tutaj zabrać swoją ukochaną? Miasto do dziś zachowało wiele wyjątkowych zabytków, z których najstarsze powstały w XIII wieku. Całe Stare Miasto od 2005 roku znajduje się na liście Pomników historii. Chełmno posiada wiele miejsc wartych odwiedzenia. Sześć gotyckich kościołów, renesansowy ratusz oraz kamienice z XIII wieku to najważniejszy historyczny dobytek miasta.

Czytaj więcej: Chełmno – miasto zakochanych

Z okolic Poznania – Rogalin

Rogaliński Park Krajobrazowy
Rogaliński Park Krajobrazowy. Fot. Shutterstock

Pałac Raczyńskich w Rogalinie to jeden z najwspanialszych przykładów posiadłości magnackich w Polsce. Do tego trzeba dodać, że obok niego rosną wiekowe pomnikowe dęby, w tym dobrze znane Lech, Czech i Rus.

Warto odwiedzić także galerię obrazów, w której można znaleźć dzieła największych mistrzów i wozownię z zabytkowymi pojazdami. Rogalin ma coś dla każdego.

Czytaj więcej: Pałac w Rogalinie – rezydencja w otoczeniu wiekowych dębów

Z okolic Trójmiasta – Mechelinki

Molo w Mechelinkach. Fot. Shutterstock

Całe Trójmiasto pełne jest urokliwych miejsc, przytulnych kawiarenek i dobrych restauracji, w których wizyta ucieszy niemal każdą panią. Jeśli jednak szukacie spokojnego romantycznego miejsca z dala od zgiełku, polecamy molo w Mechelinkach. Nie ma tam tłumów. Warto także odwiedzić rezerwat przyrody Mechelińskie Łąki. Znajdziemy tam legowiska wielu rzadkich gatunków ptaków, takich jak rybitwy białoczelne.

Sprawdź lokalizację: Molo w Mechelinkach.

Z okolic Szczecina – Wolin

Woliński Park Narodowy. Fot. Shutterstock

Wolin to niesamowicie ciekawa i pełna atrakcji wyspa. Paniom na pewno spodoba się Woliński Park Narodowy, jeden z najbardziej malowniczych w Polsce. Można także znaleźć ślady niezwykle ciekawej historii Wolina.

Dziś działa tam rezerwat archeologiczny podlegający ochronie konserwatorskiej. Znaleziono ślady kultury wikingów. W 1993 roku po raz pierwszy zorganizowano promujący ją Festiwal Wikingów. Obecnie na Wolinie spokojnie żyją nawet żubry.

Czytaj więcej: Wolin – największa polska wyspa

Z okolic Łodzi – Nieborów i Arkadia

Arkadia. Fot. Shutterstock

Niezmiennie zachwyca nas bajkowa Arkadia i leżący obok niej Nieborów, gdzie w pałacu straszy duch upiornego kardynała. Pomysłodawcą wzniesienia w tym miejscu rezydencji był prymas Michał Stefan Radziejowski.

Oba majątki należały potem do Radziwiłłów. To oni sprawili, że Arkadia została zaprojektowana jak Eden. Wioska powstała od A do Z jako odpowiednik raju.

Czytaj więcej: Arkadia

Pałac w Nieborowie

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE