Strona głównaTop 10Majówka z dziećmi w Polsce – 9 pomysłów

Majówka z dziećmi w Polsce – 9 pomysłów

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Gdzie pojechać z najmłodszymi, by nikt się nie nudził podczas takiej wycieczki? Oto 9 pomysłów jak może wyglądać idealna majówka z dziećmi w Polsce.

Jurapark

Jurapark w Solcu Kujawskim. Fot. aaabbbccc, Shutterstock

Dzieci kochają dinozaury, zwłaszcza chłopcy. W Polsce na szczęście nie brakuje juraparków, także dlatego, że te prehistoryczne gady żyły również na naszych ziemiach. Warto poznać je bliżej dzięki modelom 3D naturalnej wielkości. Taka majówka z dziećmi w Polsce nie tylko pozwoli im się wyszaleć i nabiegać, ale także czegoś ich nauczy.

Czytaj więcej: Najlepsze parki dinozaurów w Polsce (Top 5)

Alpakarium

alpakarium
Majówka z dziećmi w Polsce w Alpakarium? Idealnie. Fot. Alpakarium

Mięciutkie alpaki są idealne do wspólnych spacerów, tulenia (jeśli się zgodzą) i podziwiania. Te niezwykłe zwierzęta są coraz popularniejsze w Polsce, a rodzice coraz chętniej zabierają dzieci do ośrodków hodowli alpak, by poznały je bliżej. Polecamy majówkę z dziećmi m.in. w ośrodkach Alpakarium i Coniraya.

Czytaj więcej: Alpakarium

Coniraya

Park rozrywki

farma iluzji
Farma Iluzji. Fot. Shutterstock

Niezależnie czy jest to Energylandia w Zatorze, Farma Iluzji niedaleko Warszawy, czy jeden z mniejszych lunaparków, dzieci będą zachwycone. Parki rozrywki można wybierać w ciemno, jeśli chcecie by majówka z dziećmi w Polsce była udana. Kto nie lubi karuzeli, gabinetów luster, labiryntów, zjeżdżalni i rollercoasterów?

Czytaj więcej: Farma Iluzji

Największy rollercoaster w Europie

Kajaki

Doskonałym pomysłem jest majówka z dzieckiem w Polsce na kajakach. Fot. Shutterstock

Nic tak nie spaja rodziny jak wspólne wyprawy w nieznane połączone z dużą ilością wspólnie spędzanego czasu i wysiłkiem fizycznym na łonie natury. Idealnym pomysłem na majówkę z dzieckiem w Polsce będą spływy kajakowe. Niektóre trasy w naszym kraju są bardzo łatwe i z powodzeniem nadają się dla najmłodszych. By je znaleźć, zapraszamy do tekstu.

Czytaj więcej: Najciekawsze szlaki kajakowe w Polsce

Interaktywne muzeum

Warsztaty dla dzieci w EC1 w Łodzi
Warsztaty dla dzieci w EC1 w Łodzi. Fot. Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź

Dziś interaktywne muzea to prawdziwe fabryki zabawy przyciągające dzieci jak magnes. Tam nawet największy leniuch poczuje głód wiedzy i sięgnie po książki po powrocie do domu. W najbardziej zniechęconych do fizyki, chemii czy biologii dzieciach, takie muzea potrafią wzbudzić zachwyt. Jeśli nie wiecie, gdzie jechać na majówkę z dzieckiem w Polsce, by przy okazji się czegoś dowiedziało, podpowiadamy. Wy także nie będziecie się nudzić.

Czytaj więcej: 10 interaktywnych muzeów w Polsce, które wkroczyły w XXI wiek

Park linowy

park linowy
Park linowy. Fot. Andrzej Kubik, Shutterstock

Parki linowe w Polsce cieszą się coraz większą się popularnością, także wśród dzieci. Można posmakować odrobinę survivalu, niezależnie w jakim się jest wieku, powspinać się jak małpka i sprawdzić swoją zwinność. Za sprawne przejście zawieszonych w powietrzu przeszkód czeka nagroda – zjazd tyrolką. Nic dziwnego, że w dzieciom świecą się oczy na samą myśl. Jeśli jeszcze nie próbowaliście takiej rozrywki, tym bardziej warto. W parku linowym majówka z dziećmi w Polsce nie może się nie udać.

Czytaj więcej: Najciekawsze parki linowe w różnych częściach Polski

Majówka nad Bałtykiem

dzieci na plaży
Dzieci na plaży. Fot. Shutterstock

Dlaczego wybrać Bałtyk z dziećmi? Bo zabawę z piaskiem i wodą można uznać za sensoryczną, więc rozwija zmysły u najmłodszych. Starsze dzieci ucieszą się z możliwości budowania zamków z piasku, ale już sama wyprawa nad morze będzie dla nich wydarzeniem i nagrodą. Jest to też miejsce ze świeżym powietrzem, które warto wybrać ze względów zdrowotnych. Do nas jednak najbardziej przemawia brak tłumów nad Bałtykiem wiosną, w porównaniu do sezonu letniego. Perspektywa stracenia dziecka z oczu w tłumie na plaży przyprawia nas o gęsią skórkę. Jest już ciepło i z powodzeniem majówka z dziećmi w Polsce uda się nad morzem.

Muzea specjalnie dla dzieci

piernik muzeum
Muzeum Piernika w Toruniu. Fot. Shutterstock

Nie wszystkie muzea muszą być nudne. W Polsce jest muzeum lizaka, wiele muzeów zabawek, bajek czy nawet muzea piernika (oba w Toruniu), gdzie można własnoręcznie wykonać pyszne ciastka. W ich tworzeniu pod opieką dorosłych mogą wziąć udział także dzieci. Zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Czytaj więcej: Najciekawsze muzea dla dzieci

Wspólne bicie rekordu

Gitarowy Rekord Guinnessa. Fot. Przemek Pietrak, CC BY-SA 3.0

Co roku podczas majówki we Wrocławiu bity jest Gitarowy Rekord Guinnesa. Jak najwięcej osób gra jednocześnie na gitarze Hey Joe. Jeśli macie muzykalne dzieci na pewno będą zaciekawione, jeśli zabierzecie ich na wspólne bicie rekordu i wyjaśnicie, na czym taka zabawa polega. Być może nabiorą ochoty by samodzielnie pobić kiedyś jakiś rekord lub… nauczyć się gry na gitarze.

Czytaj więcej: Rekordy Guinnessa w Polsce. Te liczby zaskakują! (Top 9)

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE