Wiele jest przepięknych górskich miejscowości w Polsce idealnych na wakacje. Postawiliśmy na te, które nie zawodzą od lat. Oto subiektywny ranking Top 11: najlepsze polskie miasta na wakacje w górach.

1Szklarska Poręba

Wodospad Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie. Fot. Shutterstock

To miasto pięknych górskich kaskad: to tu z karkonoskich zboczy spływają Wodospad Szklarki oraz Wodospad Kamieńczyka. Malowniczo położona Szklarska Poręba ma do zaoferowania o wiele więcej. Są tu świetne trasy piesze prowadzące na zalesione szczyty, w tym Szrenicę czy też park linowy. Bardzo ciekawe jest schronisko turystyczne Orle w budynku po byłej hucie szkła. Dojdziemy tam m.in. z Jakuszyc czerwonym szlakiem i z Polany Jakuszyckiej żółtym. Dolny Śląsk to kraina zamków, a ze Szlarskiej Poręby niedaleko na zamek Chojnik.

Czytaj także: Szklarska Poręba – góry i wodospady u Karkonosza

Poprzedni
Poprzedni artykułNajpiękniejsze renesansowe budynki w Polsce (Top 11)
Następny artykułW czym Polacy są dobrzy? Będziesz zaskoczony (Top 12)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here