Przedstawiamy ciekawe miejsca w Polsce, które zwiedzimy zupełnie za darmo. Jeśli nie wiecie, gdzie pojechać w Polsce na weekend lub nieco dłuższy wypad i nie wydać przy tym zbyt wiele służymy naszą listą. Mamy mnóstwo interesujących bezpłatnych atrakcji.

1Ciekawe miejsca w Polsce za darmo – Warszawa

Plac Zamkowy w Warszawie – jedno z popularniejszych miejsc na turystycznej mapie Polski.

Do Zamku Królewskiego w Warszawie w niedziele wejdziemy zupełnie za darmo. W sezonie zimowym atrakcja jest otwarta w godz. 10:50-15, a w letnim od 10:50 do 17. W środku obejrzymy m.in. ekspozycje jednych z najsłynniejszych polskich obrazów.

W ramach odwiedzin można oglądać zrekonstruowane sale zamku m. in. królewską sypialnię, salę tronową czy salę wielką (balową). Doskonale odwzorowane pomieszczania pozwalają zobaczyć jak kiedyś żyli i mieszkali polscy władcy.

Czytaj więcej: Zamek Królewski w Warszawie. Z wizytą w domu króla

Inne darmowe atrakcje Warszawy to m.in. Łazienki Królewskie, pałac Sobieskiego w Wilanowie czy galeria Zachęta.

Zobacz też: Darmowe atrakcje Warszawy – top 7

Poprzedni
Poprzedni artykułCiekawe miasta w Polsce – hity na weekendówki (Top 14)
Następny artykułCerkwie Beskidu Niskiego – piękno architektury drewnianej
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.