Ile razy zwiedzaliście te same, znane miejsce w Polsce w ten sam sposób? Największe turystyczne hity w naszym kraju takie jak krakowskie Sukiennice czy gdański Żuraw bardzo często oglądamy dziesiątki razy. Nic w tym złego, ale szkoda że przy okazji pomijamy wiele innych atrakcji w pobliżu. Mało znane zakątki w Polsce są często równie ciekawe.

1Lanckorona zamiast Kalwarii Zebrzydowskiej

Lanckorona. Fot. Agnes Kantaruk. Shutterstock

Kalwaria Zebrzydowska ma najbardziej znaną w Polsce drogę Męki Pańskiej (czyli właśnie kalwarię, skąd nazwa). Jest tu świątynia i ukochane dróżki Jana Pawła II, na których możemy znaleźć stacje Drogi Krzyżowej. Gdy już pospacerujemy po leśnych ścieżkach, najczęściej wracamy do hotelu. Potem odwiedzamy to miejsce ponownie i znów pomijamy przepiękną miejscowość tuż obok – Lanckoronę.

Lanckorona uważana jest za jedną z piękniejszych i najbardziej romantycznych wsi w Polsce. To popularne miejsce zakochanych, które przyciąga m.in. niezwykłą architekturą. Charakterystyczne domki to idealny plener do zdjęć. Takie mało znane zakątki jak Lancorona was zachwycą.

Czytaj więcej: Lanckorona – romantyczny zakątek ze wspaniałą architekturą

Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here