Ile razy zwiedzaliście te same, znane miejsce w Polsce w ten sam sposób? Największe turystyczne hity w naszym kraju takie jak krakowskie Sukiennice czy gdański Żuraw bardzo często oglądamy dziesiątki razy. Nic w tym złego, ale szkoda że przy okazji pomijamy wiele innych atrakcji w pobliżu. Mało znane zakątki w Polsce są często równie ciekawe.

1Lanckorona zamiast Kalwarii Zebrzydowskiej

Lanckorona. Fot. Agnes Kantaruk. Shutterstock

Kalwaria Zebrzydowska ma najbardziej znaną w Polsce drogę Męki Pańskiej (czyli właśnie kalwarię, skąd nazwa). Jest tu świątynia i ukochane dróżki Jana Pawła II, na których możemy znaleźć stacje Drogi Krzyżowej. Gdy już pospacerujemy po leśnych ścieżkach, najczęściej wracamy do hotelu. Potem odwiedzamy to miejsce ponownie i znów pomijamy przepiękną miejscowość tuż obok – Lanckoronę.

Lanckorona uważana jest za jedną z piękniejszych i najbardziej romantycznych wsi w Polsce. To popularne miejsce zakochanych, które przyciąga m.in. niezwykłą architekturą. Charakterystyczne domki to idealny plener do zdjęć. Takie mało znane zakątki jak Lancorona was zachwycą.

Czytaj więcej: Lanckorona – romantyczny zakątek ze wspaniałą architekturą

Poprzedni
Poprzedni artykułTorpedownia Babie Doły – zdumiewająca atrakcja Gdyni
Następny artykułPolskie zabytkowe browary – które można zwiedzać? (Top 7)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here