Teatry przeżywają w Polsce renesans zwłaszcza po okresie zamknięcia spowodowanego pandemią. Znów chcemy móc swobodnie wychodzić wieczorami do teatru czy kina. Zwłaszcza jesień sprzyja kulturalnym wyjściom więc nie ma na co czekać, tylko trzeba kupić bilet na spektakl. Nie odkładajcie tego jako, że bilety na niektóre przedstawienia wyprzedają się jak świeże bułeczki. A oto nasze subiektywne zestawienie teatrów, do których warto się wybrać.

1Och Teatr w Warszawie

Och Teatr, wejście główne. Fot. Grand Warszawski, Shutterstock

Teatrów w Warszawie jest blisko 20. Będąc w stolicy wybór mamy zatem duży. Na potrzeby naszego zestawienia wybraliśmy Och Teatr na warszawskiej Ochocie, który gwarantuje udany kulturalny wieczór. Cieszy się on wielką popularnością wśród widzów. Sami też go bardzo lubimy. Teatr powstał w 2010 r. w ramach Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. Jest tak naprawdę młodszym bratem Teatru Polonia założonego w 2005 r. przez Fundację. Na deskach Och Teatru zobaczymy wielu wspaniałych polskich aktorów, także tych znanych ze srebrnego ekranu. Repertuar Och Teatru jest bardzo zróżnicowany. Polecamy Osy Iwana Wyrypajewa w reżyserii autora ze świetnymi Marcinem Dorocińskim i Magdą Boczarską w obsadzie. Nie gorzej ogląda się Pomoc Domową z Krystyną Jandą w roli tytułowej. Oszczędne aktorstwo pani Krystyny i zabawna fabuła bawią i urzekają. Bilety najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Kosztują w zależności od spektaklu i miejsca od 60 zł do
160 zł.

Swoje spektakle Och Teatr pokazuje też na gościnnych występach w różnych teatrach w Polsce. Jeśli będzie w waszym mieście, kupcie bilety bo warto.

Może zainteresuje Cię także artykuł Warszawa – atrakcje

Poprzedni
Poprzedni artykułOdkryjcie Powiśle! – te zabytki północnej Polski Was zaskoczą (Top 10)
Następny artykułMałopolskie atrakcje – Top 19 miejsc, których nie zapomnisz
blank
Redaktor naczelna i pomysłodawczyni nazwy serwisu. Leżąc w trawie w Pieninach, wsłuchując się w nurt Dunajca pomyślała, że Polska po prostu zachwyca. Z ciekawością i zachwytem odkrywa nowe zakątki naszego kraju. Niektóre miejsca takie jak Lublin, Jakuszyce czy Białowieża zapadają jej w serce na zawsze. Z wykształcenia romanistka. Po Polsce i troszkę dalej najczęściej podróżuje z przyczepą. Miłośniczka sztuki i sportów - w szczególności nart biegowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here