Teatry przeżywają w Polsce renesans zwłaszcza po okresie zamknięcia spowodowanego pandemią. Znów chcemy móc swobodnie wychodzić wieczorami do teatru czy kina. Zwłaszcza jesień sprzyja kulturalnym wyjściom więc nie ma na co czekać, tylko trzeba kupić bilet na spektakl. Nie odkładajcie tego jako, że bilety na niektóre przedstawienia wyprzedają się jak świeże bułeczki. A oto nasze subiektywne zestawienie teatrów, do których warto się wybrać.

2Teatr 6. Piętro w Warszawie

Teatr 6. Piętro mieści się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Fot. Shutterstock

Teatr 6. Piętro został założony w 2010 r. przez Michała Żebrowskiego i Eugeniusza Korina. Premierowym spektaklem była komedia Woody’ego Allena Zagraj to jeszcze raz, Sam z głośnym debiutem aktorskim Kuby Wojewódzkiego. Kuba występuje w tym spektaklu zresztą do dziś. Działający od 9 lat Teatr 6. Piętro zdobył sobie mocną pozycję wśród stołecznych rywali. Dobór repertuaru i znakomite aktorstwo tworzą tu przepis na sukces. W tym sezonie poza wieloma wspaniałymi sztukami w teatrze 6. Piętro zobaczymy wciąż aktualny „przebój internetów” Ucho Prezesa czyli Scheda z Robertem Górskim i Mikołajem Cieślakiem. Spektakl cieszy się ogromnym powodzeniem, polecamy zatem wcześniejszą rezerwację.

Swoje spektakle 6. Piętro pokazuje też na występach gościnnych w innych miastach w Polsce. Bądźcie czujni, to może w swojej miejscowości uda wam się zobaczyć sztukę wprost ze stolicy.

Poprzedni artykułOdkryjcie Powiśle! – te zabytki północnej Polski Was zaskoczą (Top 10)
Następny artykułMałopolskie atrakcje – Top 19 miejsc, których nie zapomnisz
blank
Redaktor naczelna i pomysłodawczyni nazwy serwisu. Leżąc w trawie w Pieninach, wsłuchując się w nurt Dunajca pomyślała, że Polska po prostu zachwyca. Z ciekawością i zachwytem odkrywa nowe zakątki naszego kraju. Niektóre miejsca takie jak Lublin, Jakuszyce czy Białowieża zapadają jej w serce na zawsze. Z wykształcenia romanistka. Po Polsce i troszkę dalej najczęściej podróżuje z przyczepą. Miłośniczka sztuki i sportów - w szczególności nart biegowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here