Francuska Dolina Loary, czyli kraina, na której obszarze wznoszą się przepiękne zamki, to doskonałe miejsce na wakacje. W Polsce także jest zakątek, który około 10 lat temu otrzymał miano jej odpowiednika. Polska Dolina Loary to zespół malowniczo położonych fortec i pięknych pałaców, które aspirują nawet do wpisu na listę UNESCO. W podróż po Polskiej Dolinie Loary musicie się wybrać na Dolny Śląsk. Jakie budowle godne porównań do francuskich zamków się tu znajdują?

2Zamek Książ

zamek książ z drona polska dolina loary
Zamek Książ. Fot. Artur Kowalczyk, Polska Zachwyca

Polska Dolina Loary to same klejnoty, ale najcenniejszym z nich jest Zamek Książ. To jeden z największych zamków w Polsce, tłumnie odwiedzany przez turystów. Przez wieki nie zmieniał się jego status najważniejszego zamku na Dolnym Śląsku. Słynie ze swojej monumentalności, fantastycznego położenia, pięknych ogrodów i tajemniczych korytarzy w podziemiach, których przeznaczenie nie jest do końca jasne. W jego pobliżu znajdują się ruiny zamku Stary Książ, który także polecam odwiedzić. Kompleks parkowo-zamkowy znajduje się w północnej części Wałbrzycha, na obrzeżach miasta.

Czytaj także: Zamek Stary Książ – odkryłeś to niezwykłe miejsce?

Poprzedni artykułSzlak Tajemniczych Podziemi – Top 10 niesamowitych atrakcji Dolnego Śląska
Następny artykułTarnów – atrakcje perły renesansu (TOP 12). Nr 7 z pewnością Was rozgrzeje!
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here