Dolny Śląsk to niezwykle tajemnicze województwo. Nie brakuje tu intrygujących atrakcji, o których krążą legendy, miejsc gdzie panuje dziwna energia i opowieści o skarbach i zaginionych kosztownościach. Oto 13 dowodów, że Dolny Śląsk to najbardziej tajemnicze województwo w Polsce.

1Kompleks Riese

olbrzym riese
Podziemne miasto, kompleks Olbrzym czyli Riese. Fot. Shutterstock

W Górach Sowich hitlerowcy kazali wydrążyć więźniom kilometry korytarzy. Dziś można oglądać podziemny kompleks Riese, czyli Olbrzyma (największe podziemia to kompleks Włodarz, w okolicy są także Sztolnie Walimskie Riese i Podziemne Miasto Osówka). Intrygujący jest fakt, że do dziś nie wiadomo po co dokładnie drążono korytarze. Do czego potrzebowali ich naziści? Tajemniczych teorii jest mnóstwo, a jedna z nich zakłada, że miała to być kolejna z tajnych kwater Hitlera. Wiąże się także tunele z Gór Sowich z tymi pod zamkiem Książ. Tam także ciągną się kilometry korytarzy, gdzie podobno pracowano nad niemiecką bronią.

Koniecznie poczytaj więcej: Riese i tunele pod zamkiem Książ. Co skrywają?

Poprzedni
Poprzedni artykułNajszybciej zmieniające się miejsca w Polsce. Jedź tam, zanim będzie za późno!
Następny artykułZamek Krzyżtopór – 11 ciekawostek o tajemniczej ruinie
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here