Nie brakuje zestawień najlepszych atrakcji dla dzieci w Polsce, czy też top atrakcji dla par lub rodzin. Jakie są jednak ciekawe miejsca w Polsce dla młodzieży? Oto krótka lista inspiracji, którą możecie się kierować wysyłając Waszych nastolatków na wakacje.

1Muzyka, kultura, sztuka i dobra zabawa – Kraków

Kościół Mariacki, fot. Krystian Buła, 1dayofmylife

O Krakowie myślimy, gdy wyobrażamy sobie szkolne wycieczki podczas których dzieci mają pilnie słuchać opowieści przewodnika o Wawelu. Miasto królów przychodzi nam na myśl także jako mekka historyków, miłośników sztuki i literatury. Kraków to jednak także świetne miejsce dla nastolatków – mogą poznać wartościowe rzeczy w atrakcyjny sposób.

Festiwale, koncerty, święto filmu czyli Off Camera, wystawy. Kraków to żywe muzeum, a nikt nie powiedział, że historia, sztuka i kultura muszą być nudne. Obecnie bardzo popularnym miejscem spotkań jest klub Forum Przestrzenie, szczególnie w ciepłe weekendy. Warto znaleźć miejsce na leżaku (z tym warto się pospieszyć) i posłuchać muzyki na żywo.

Ciekawe miejsca w Polsce dla młodzieży dorośli raczej niechętnie kojarzą z klubami i pubami, ale to właśnie w takich zakątkach w dużych miastach toczy się towarzyskie życie. Wśród popularnych miejsc znajdzie się też kilka knajp i barów na Kazimierzu: przy Meiselsa, Józefa, Miodowej i w okolicy można spędzić całe dnie. Musicie też zajrzeć do Dolnych Młynów. To modne miejsce, gdzie można zjeść i się napić, pobawić się w klubie, zajrzeć do Forum Mody i Designu czy też potańczyć.

Zobacz też: Darmowe atrakcje Krakowa – 12 fascynujących propozycji

Poprzedni
Poprzedni artykułZamek Chojnik – karkonoska atrakcja nad Piekielną Doliną
Następny artykułSzlak Zabytków Techniki – zachwyci dorosłych, nauczy dzieci
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here