Niektóre muzea w Polsce odwiedzane są przez tłumy turystów z całego świata. Za ich sukcesem stoi bogata historia, dobra lokalizacja i oferta turystyczna. Każde jest inne, a wszystkie z nich choć raz w życiu powinien odwiedzić każdy Polak.

2Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Warszawa, Łazienki. Fot. Shutterstock

W Śródmieściu Warszawy mieści się zespół pałacowo-ogrodowy utworzony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Wcześniej tereny te służyły jako miejsce polowań dla książąt mazowieckich. Łazienki Królewskie swą nazwę zawdzięczają mieszczącemu się tu od XVII wieku budynkowi łaźni, która została przebudowana na Pałac Na Wyspie. Oprócz tego najbardziej znanego barokowego budynku, w Łazienkach Królewskich znajdują się m.in.: Biały Domek, Pałac Myślewicki, Amfiteatr, cztery ogrody oraz pomnik Fryderyka Chopina.

Czytaj więcej: Łazienki Królewskie – tu czas się zatrzymał

Poprzedni artykułNajlepsze atrakcje w Polsce 2018. Turystyczne Oskary rozdane (Top 10)
Następny artykułTatry zimą – 7 powodów, by je wybrać
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here