Gdzie najlepiej wypocząć na Dolnym Śląsku i mieć zagwarantowane mnóstwo atrakcji? Te miejscowości są idealnie położone i jest tu co robić. Oto najlepsze kurorty na Dolnym Śląsku.

1Kudowa-Zdrój

Kudowa-Zdrój widziana z Parku Narodowego Gór Stołowych. Fot. Shutterstock

Przepiękna Kudowa-Zdrój położona jest w malowniczym otoczeniu Gór Stołowych. Było to pierwsze uzdrowisko kardiologiczne w XIX-wiecznych Niemczech. Urokliwe budynki w Parku Zdrojowym tamtejsze pomniki i urodziwa Pijalnia Wód przyciągają mnóstwo kuracjuszy. Największą atrakcją miasta jest Kaplica Czaszek. Najpiękniejsze zakątki kryją się jednak tuż obok: miasta Park Narodowy Gór Stołowych, Błędne Skały, Szczeliniec. To po prostu trzeba zobaczyć.

Czytaj więcej: Kudowa-Zdrój atrakcje

Poprzedni
Poprzedni artykułNoc Muzeów 2019. Co można zobaczyć za darmo w Polsce?
Następny artykułZamek w Prochowicach – zapomniana rycerska warownia chroniąca przed zarazą
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here