Które miejsca w Polsce trzeba odwiedzić choć raz w życiu? Nie spodziewajcie się znaleźć w tym zestawieniu krakowskiego Rynku Głównego czy kopalni soli w Wieliczce. Nie będzie tu Malborka ani Muzeum Powstania Warszawskiego. Poniżej przedstawiamy Top 10 atrakcji, które trzeba zobaczyć choć raz, a z całą pewnością zapamiętamy je na całe życie. I są to atrakcje, których możecie się nie spodziewać.

1Szczeliniec Wielki

Szczeliniec Wielki. Fot. Shutterstock

Schronisko na Szczelińcu Wielkim na Dolnym Śląsku i widok na góry Stołowe – to po prostu trzeba zobaczyć choć raz w życiu. Tak piękne widoki warte są wysiłku, a sama wspinaczka będzie niezwykłą podróżą przez Krainę Ducha Gór.

Po drodze mija się dziwaczne formy skalne takie jak Wielbłąd, Mamut, Słoń, Kwoka, czy Małpa. Są także wąskie przejścia, wąwozy i skalne korytarze, takie jak Piekiełko i Diabelska Kuchnia. Są tam także chybotki, czyli skały, które zdają się zaraz przewrócić.

Podobny krajobraz mają Błędne Skały, położone nieopodal, tuż przy granicy z Czechami. Wąskie skalne korytarze tworzą niezwykłą krainę, dla której warto przyjechać do Ziemi Kłodzkiej.

Poprzedni

Atrakcje w Polsce

 • Rafting Active Move w Szczawnicy

  Będąc w Pieninach nie można nie spróbować spływu Dunajcem. Dla ceniących spokój odpowiedni będzie spływ z flisakami, a dla chcących Czytaj więcej [...]

 • Opuszczona cerkiew w Tarnawie Górnej

  W Tarnawie Górnej w Bieszczadach stoją ruiny cerkwi pw. Zaśnięcia Matki Boskiej. Budynek pochodzi z 1817 r. i stoi w Czytaj więcej [...]

 • Ruiny kościoła w Kobułtach

  Opuszczone kościoły w Polsce są także w woj. warmińsko-mazurskim. W Kobułtach na trudno dostępnym terenie na wzgórzu, znajdują się ruiny Czytaj więcej [...]

Zobacz naszą kolekcję plakatów

  2 KOMENTARZE

  1. Ja bym chciała, żeby połowa deweloperów ze szpetnymi projektami zapomniała o Zakopanem. Żeby zachowana była piękna zabudowa drewniana, a sprawcy wyburzeń, dewastacji i podpaleń byli surowo karani. Niestety to piękne miasto z roku na rok traci swój urok. Strata nie tylko dla Podhala i ludności góralskiej, ale i dla nas wszystkich.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here