Które miejsca w Polsce trzeba odwiedzić choć raz w życiu? Nie spodziewajcie się znaleźć w tym zestawieniu krakowskiego Rynku Głównego czy kopalni soli w Wieliczce. Nie będzie tu Malborka ani Muzeum Powstania Warszawskiego. Poniżej przedstawiamy Top 10 atrakcji, które trzeba zobaczyć choć raz, a z całą pewnością zapamiętamy je na całe życie. I są to atrakcje, których możecie się nie spodziewać.

1Szczeliniec Wielki

Szczeliniec Wielki. Fot. Shutterstock

Schronisko na Szczelińcu Wielkim na Dolnym Śląsku i widok na góry Stołowe – to po prostu trzeba zobaczyć choć raz w życiu. Tak piękne widoki warte są wysiłku, a sama wspinaczka będzie niezwykłą podróżą przez Krainę Ducha Gór.

Po drodze mija się dziwaczne formy skalne takie jak Wielbłąd, Mamut, Słoń, Kwoka, czy Małpa. Są także wąskie przejścia, wąwozy i skalne korytarze, takie jak Piekiełko i Diabelska Kuchnia. Są tam także chybotki, czyli skały, które zdają się zaraz przewrócić.

Podobny krajobraz mają Błędne Skały, położone nieopodal, tuż przy granicy z Czechami. Wąskie skalne korytarze tworzą niezwykłą krainę, dla której warto przyjechać do Ziemi Kłodzkiej.

Poprzedni
Poprzedni artykułZamek w Kętrzynie –krzyżacka siedziba prokuratora
Następny artykułAkwedukt w Fojutowie – tu gdzie rzeka płynie nad rzeką
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

2 KOMENTARZE

  1. Ja bym chciała, żeby połowa deweloperów ze szpetnymi projektami zapomniała o Zakopanem. Żeby zachowana była piękna zabudowa drewniana, a sprawcy wyburzeń, dewastacji i podpaleń byli surowo karani. Niestety to piękne miasto z roku na rok traci swój urok. Strata nie tylko dla Podhala i ludności góralskiej, ale i dla nas wszystkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here