Chcecie spędzić kilka dni w urokliwym zakątku Polski, ale bez tłumów? Zebraliśmy mało znane i niemal zupełnie nieznane miejsca w Polsce, do których nie dotarła jeszcze fala turystów. Opuszczone miasta, tajemnicze zamki, hodowle alpak, mistyczne podziemia, jeziora jak na Malediwach, okultystyczne zagadki, cmentarzyska… To wszystko ma Polska! WOW! Nie trzeba jeździć na Wawel i do Zakopanego, by odkrywać fascynującą historię, piękne krajobrazy i interesujące zabytki.

1Pałac w Bratoszewicach

Nieznane miejsca w Polsce – pałac w Bratoszewicach robi wrażenie! Fot. intotheshadows.pl

Ten okazały pałac, to jedno z najbardziej wyjątkowych, opuszczonych miejsc w okolicach Łodzi. Powstał w pierwszej połowie XX wieku i do 1945 roku pełnił rolę letniej rezydencji Rzewuskich. Po wojnie pałac został upaństwowiony i otwarto tu szkołę rolniczą. W 1985 roku budynek został zniszczony przez pożar. Brak pieniędzy spowodował, że próba odbudowy tego miejsca skończyła się fiaskiem. Budynek z roku na rok stawał się coraz bardziej zaniedbany. Obecnie pałac ponownie trafił w ręce rodziny Rzewuskich, dzięki czemu ma szansę odzyskać swoją dawną świetność.

Czytaj też: Przepiękne! Fotografuje opuszczone miejsca z fortepianami. Także w Polsce

Poprzedni
Poprzedni artykułWisła – atrakcje w mieście Małysza
Następny artykułCharzykowy – wielki duch kaszubskiej wsi
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here