Strona głównaTop 10Gdzie jechać na Dzień Matki? Tu warto zabrać swoją mamę (Top 9)

Gdzie jechać na Dzień Matki? Tu warto zabrać swoją mamę (Top 9)

Dzień Matki to dobra okazja, by zabrać gdzieś na chwilę swoją ukochaną mamę i pokazać jej ciekawe zakątki Polski. Choćby przez dzień lub przez weekend. Które miejsca w naszym kraju warto odwiedzić z okazji Dnia Matki? Podpowiadamy.

Dobre spa

Fot. Shutterstock

Jeśli nie wiecie gdzie jechać na Dzień Matki, ale niekoniecznie musi być to konkretne miejsce, dobrym pomysłem będzie wyszukanie dobrego hotelu ze spa w przyjemnej okolicy. Zafundowanie mamie weekendu z dala od obowiązków, a przy okazji pobytu w saunie, jacuzzi, masażu czy innego zabiegu, zawsze się sprawdza. Przy okazji możecie takie same atrakcje zapewnić również sobie. Pomysły na pewno znajdziecie w tekście o najlepszych hotelach spa.

Czytaj więcej: Najlepsze hotele spa w Polsce

Park Miłości

park miłości w lubniewicach
Park Miłości w Lubniewicach. Fot. Shutterstock

Michalina Wisłocka zmieniła życie kobiet w Polsce i była prekursorką mówienia o seksualności Polaków głośno i bez wstydu. Sztukę kochania na swoich półkach miało wiele rodzin. Dla Wisłockiej najpiękniejszym miejscem na ziemi były Lubniewice. To tam znajduje się Park Miłości z pięknym mostkiem i Ławeczką Miłości, gdzie można powiedzieć „kocham Cię” nie tylko swojej drugiej połówce, ale również swojej mamie. Dlaczego nie?

Czytaj więcej: Park Miłości w Lubniewicach

Międzyzdroje

Kawcza Góra w Międzyzdrojach. Schody na plażę
Kawcza Góra w Międzyzdrojach. Schody na plażę. Fot. Shutterstock

Pozwól Twojej mamie poczuć się jak gwiazda. W Międzyzdrojach nie tylko będzie cieszyła się szumem morza i spacerowaniem po piasku, ale z pewnością wypocznie na plaży. Będzie miała okazję na zjedzenie kolacji z widokiem na morze i porównanie swej dłoni do tych odciśniętych w Alei Gwiazd. Polecamy także spacery na Kawczą Górę, Gosań albo na molo, gdzie można zrobić idealne zdjęcia tego pięknego dnia.

Czytaj także: Międzyzdroje atrakcje

Arkadia

Arkadia. Fot. Ysuel, Shutterstock

A może by tak zabrać swoją mamę do raju? Jest w Polsce wioska Arkadia koło Nieborowa w woj. łódzkim, stworzona na wzór prawdziwego edenu. W założeniu park miał przypominać mityczną krainę wiecznej szczęśliwości. Zbudowano tam świątynie dumania, arkadowe łuki, romantyczne mostki. I choć niektórzy narzekają, że całość jest dziś mocno zapuszczona i nie przypomina czasów świetności, odkrywanie tego miejsca może być fantastyczną przygodą.

Czytaj więcej: Arkadia – mityczna kraina w sercu Polski

a także: Pałac w Nieborowie – upiorny kardynał i spektakularne ogrody

Kluki

Przepiękna wieś Kluki. Fot. Shutterstock

Dzień Matki to doskonała okazja, by pokazać mamie najpiękniejsze polskie wsie. Jedną z nich są Kluki w woj. pomorskim. Znajduje się tam zdumiewające Muzeum Wsi Słowińskiej, gdzie znajdziemy wiele starych chat jak rodem z Pana Tadeusza tworzących skansen. Obok jest jezioro Łebsko i piękne zielone tereny. W dawnej osadzie rybackiej mieszka dziś około stu osób.

Czytaj także: Najpiękniejsze polskie wsie

Nocleg w zamku

Noclegi oferuje m.in. zamek Czocha na Dolnym Śląsku. Fot. Artur Kowalczyk, Polska Zachwyca

By Twoja mama poczuła się jak królowa, możesz zaproponować jej nocleg w zamku. Wiele polskich warowni jest dziś hotelami. W zamkowych wnętrzach urządzono przestronne apartamenty: czasami w nowoczesnym, a czasami w średniowiecznym stylu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Można zanocować m.in. w zamkach: Ryn, Kliczków czy Czocha.

Czytaj więcej: Hotel w zamku i śpisz jak król! Noclegi w zamku – Top 9

Muzeum w pałacu

Pałac w Pławniowicach. Fot. Shutterstock

Jeśli Twoja mama interesuje się historią lub jest wrażliwa na sztukę, dobrym pomysłem będzie zabranie jej do ciekawego muzeum w pięknym miejscu. Ale nie takiego zwykłego: do muzeum w pałacu. W wielu polskich, przepięknych posiadłościach mieszczą się dziś oddziały interesujących muzeów. Atrakcją są tam zarówno pałacowe wnętrza, jak i prezentowane ekspozycje.

Czytaj więcej: Najciekawsze muzea w polskich pałacach. Sprawdź, co możesz tam znaleźć (Top 13)

Pięknie położone uzdrowisko

Kudowa-Zdrój to jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w Polsce. Fot. Stepniak, Shutterstock

Polska to kraj uzdrowisk. Mamy bardzo wiele miejscowości kuracyjnych, w których klimat sprzyja poprawie zdrowia i gdzie płyną wody o właściwościach leczniczych. Takie miejsca są nie tylko na południu kraju (szczególnie w górach, zwłaszcza na Dolnym Śląsku), ale także na północy (na przykład w Sopocie). Przyjemne można połączyć z pożytecznym, zwłaszcza jeśli Twoja mama skarży się na jakieś schorzenia.

Czytaj więcej: Uzdrowiska w Polsce – 12 hitów, także dla młodych

Góry!

Wielki Staw Polski
Wielki Staw Polski. Fot. Shutterstock

A gdyby tak zabrać mamę na malowniczy górski szlak? Góry to zawsze dobry pomysł. Jaki obrać cel? Mogą to być piękne zbiorniki wodne. Brzeg każdego górskiego jeziora to doskonałe miejsce na odpoczynek jak i sesję zdjęciową. Polecamy szczególnie tatrzańskie jeziora piękne o każdej porze roku, tym bardziej że tuż przed wysokim sezonem jest tam mniej turystów niż zazwyczaj.

Czytaj więcej: Najpiękniejsze górskie jeziora w Polsce (Top 7)

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE