W Polsce robi się coraz chłodniej. Wrzesień bywa kapryśny i na pewno zaświeci nam jeszcze słońce, ale nie ma co ukrywać, że jesień zbliża się wielkimi krokami. Zanim ochłodzi się na dobre, a noce staną się mroźne, warto jeszcze odwiedzić te miejsca w Polsce.

1Ogrody zoologiczne

Karakal z zoo w Opolu. Fot. Shutterstock

Jesienią zwierzęta w ogrodach zoologicznych bywają mniej skłonne do wychodzenia na wybiegi. Nie ma co ukrywać, że spora część gatunków z polskich zoo jest egzotyczna. Chłodna jesień niektórym z nich jest niestraszna, ale część zwierzątek będzie się coraz częściej chowała w ciepłych norach, jamach, gniazdach i pawilonach.

Polskie ogrody zoologiczne pełnią ważną rolę w ochronie i rozmnażaniu zagrożonych gatunków. O ich sukcesach hodowlanych przeczytacie więcej w naszym tekście: Najlepsze ogrody zoologiczne w Polsce (Top 11). Mają wielkie sukcesy!

Poprzedni
Poprzedni artykułDzień bez Samochodu: zobacz, które polskie miasta oferują przejazdy komunikacją miejską za darmo
Następny artykułZamek w Ojcowie – Orle Gniazdo, z którego została jedynie ruina
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here