Kolorów brakuje nam szczególnie późną jesienią, gdy wielobarwne liście opadają z drzew, a za oknem robi się szaro i ponuro. Zamiast zamykać się wtedy w domu, warto odwiedzić najbardziej kolorowe miejsca w Polsce. Malownicze jeziorka i źródełka, pięknie zdobione fasady budynków oraz inne barwne detale, które nadają blasku polskim atrakcjom. Oto miejsca, których różnorodność kolorów poprawi Wam humor przez cały rok!

2Rudawskie Kolorowe Jeziorka

kolorowe jeziorka rudawy janowickie
Kolorowe Jeziorka. Fot. Artur Kowalczyk, Polska Zachwyca

W Rudawskim Parku Krajobrazowym (woj. dolnośląskie) znajduje się szlak turystyczny wytyczony na zboczu Wielkiej Kopy, który prowadzi przez Kolorowe Jeziorka. Są to cztery pokopalniane wyrobiska, które zostały zalane wodą. Z powodu różnorodnego składu chemicznego ścian i dna jeziorek (m.in. kwas siarkowy i związki miedzi) woda przyjmuje w nich różne kolory. Najniżej położone są jeziora żółte i purpurowe. Idąc dalej w górę dotrzemy do jeziora błękitnego a nieco wyżej zielonego. Jeśli będziemy chcieli kontynuować podejście, dojdziemy do szczytu Wielkiej Kopy, który położony jest na wysokości 871 m n.p.m. Szlak prowadzący przez barwne zbiorniki nie jest wymagający i będzie idealną trasą na wycieczkę z dziećmi. Warto jednak spróbować zaplanować podróż w słoneczny dzień, bo wtedy kolory są najbardziej intensywne.

Zobaczcie także: Kolorowe Jeziorka – w Polsce znajdziesz je nie tylko w Rudawach.

Poprzedni artykułKopalnia soli w Wapnie – największa w Polsce, zalana po katastrofie, o której nie wolno było mówić
Następny artykułMofeta w Jastrzębiku – wrota piekieł, gdzie zanika wszelkie życie. Jedno z najdziwniejszych miejsc w Polsce
blank
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here