Przygotowując informacje o polskich atrakcjach sami otwieramy czasami buzię ze zdziwienia. W naszej pracy odkrywamy miejsca, o których wiedzą nieliczni i nie dowierzamy, jak fascynujące kryją historie. Oto 11 miejsc w Polsce, którymi sami byliśmy zaskoczeni i o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia.

1Opuszczony Orient Express

Wnętrze opuszczonego pociągu Orient Express w Małaszewiczach. Salonka z pianinem, fotelami i lożą przy barze. Kadr z filmu Luksusowy pociąg – kolejowy urbex, youtube.com

Szukaliśmy informacji o innych opuszczonych pociągach w Polsce, których zdjęcia znaleźliśmy. Wtedy natrafiliśmy na informację, że najciekawszy opuszczony skład w naszym to słynny Orient Express! 13 wagonów pociągu, który jeździł na trasie do Honkongu, utknęło w Polsce i od dziesięciu lat niszczeje niedaleko Terespola, przy granicy z Białorusią. Majstersztyk kolejnictwa i prawdziwy zabytek jest właściwie niczyj. Byliśmy w szoku.

Czytaj więcej: Opuszczony Orient Express – będziesz w szoku, jaki luksus niszczeje na polskich torach

Poprzedni
Poprzedni artykułNajciekawsze polskie dzielnice i osiedla. Mieszkasz tam?
Następny artykułPolskie mity narodowe. W co wierzymy, a nie jest do końca prawdą?
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here