Gdzie jechać wiosną na urlop? Polska będzie idealna. Nie każdy może sobie pozwolić na wakacje za granicą, a dłuższy wypoczynek chcemy najczęściej wykorzystać latem. W marcu, kwietniu i maju można pozwolić sobie na krótszy wypad połączony z odkrywaniem piękna naszego kraju. W naszym zestawieniu znajdziecie propozycje na to, gdzie jechać wiosną w Polsce i się nie nudzić.

1. Mniej turystów – zobacz największe atrakcje Polski

Wiosną na zamku w Malborku jest spokojniej niż latem. Fot. Shutterstock

Wawel, Zamek Królewski w Warszawie, Malbork, Wieliczka, Panorama Racławicka – wszystkie te atrakcje są czynne cały rok. Nie potrzebujemy świetnej słonecznej pogody, by je zwiedzać, można więc z powodzeniem wybrać się tam zimą lub wczesną wiosną.

Latem jest tam mnóstwo turystów, to zatem kolejny powód, by odwiedzić największe atrakcje Polski teraz. Przy okazji zapłacimy mniej niż w sezonie. Gdzie jechać wiosną w Polsce? Polecamy Malbork, gdzie latem w kolejce czeka się nawet ponad godzinę, a także Kraków, który aż pęka w szwach od zabytków.

Darmowe atrakcje Krakowa – 12 fascynujących propozycji

2. Gdzie jechać wiosną w Polsce? Nad morze!

W marcu, kwietniu i maju nad morzem jest o wiele mniej osób niż latem, a już jest ciepło. Fot. Shutterstock

Morze kojarzy nam się z letnimi wakacjami, parawanami i wypoczywaniem na piasku nad Bałtykiem. Ale to właśnie przed sezonem ceny są najniższe, a turystów jest najmniej. Takie kurorty jak Rewal, Mielno, Kołobrzeg, Ustka czy Międzyzdroje są wiosną nie do poznania, a zachowują swoje walory.

Możemy przejść się po molo w Sopocie w o wiele mniejszym tłoku niż latem i zrobić sobie zdjęcie z kościołem w Trzęsaczu w tle bez czekania w kolejce. Bałtyk wiosną jest piękny!

Polecamy: Kołobrzeg – dawna twierdza z piękną latarnią

3. Bezpieczne i niezatłoczone szlaki w górach – tylko wiosną

Wiosną pogoda sprzyja spacerom po górskich szlakach. Gdzie jechać wiosną w góry? Polecamy Gorce, Pieniny, Beskid Niski

Zimą na górskich ośnieżonych szlakach bywa niebezpiecznie, latem z kolei jest mnóstwo turystów. Do Tatrzańskiego Parku Narodowego potrafi wejść w jeden letni dzień 40 tys. osób! Wiosną tłok jest mniejszy.

Wiosna to idealny czas na lekki trekking po górach. Uważajmy jednak na śnieg w wysokich partiach Tatr. Niższe pasma są świetne na rodzinne wyprawy. Polecamy różne zakątki Beskidów.

Beskidy – najmłodsze i najbardziej różnorodne góry

Gorce czyli raj na ziemi. Płonące góry z wartkimi potokami

4. Odkryj tajemnice

Wilczy Szaniec – tu możecie odkryć tajemnice II wojny światowej, jeśli nie macie pomysłu gdzie jechać wiosną w Polsce. Fot. Shutterstock

Tajemne kamienne kręgi w Węsiorach na Kaszubach, piramida w Rapie na Mazurach, Twierdza Srebrna Góra lub sztolnie kompleksu Riese na Dolnym Śląsku… Nasz kraj jest pełen tajemnic! Gdzie jechać wiosną w Polsce jeśli nie do jednego z tych miejsc, w których włosy stają dęba i czuje się wiszące w powietrzu zagadki?

Polecamy w szczególności Dolny Śląsk i Mazury do odkrywania niezwykłych tajemnic, w tym związanych z II wojną światową. Na Mazurach będą to m.in. Wilczy Szaniec, a także kwatery dowództwa w Mamerkach. Powinniśmy też zobaczyć piramidę w Rapie i przepiękne wiadukty w Stańczykach.

Na Dolnym Śląsku nie można pominąć zamku Książ z podziemnymi tunelami oraz sztolni kompleksu Włodarz w Walimiu, podziemnego miasta Osówka i kompleksu Riese. Magiczne miejsca to także pogańska góra Ślęża i najbardziej nawiedzone miejsce w Polsce, zamek Czocha. Warto też zajrzeć do Kaplicy Czaszek w Czermnej.

5. Wiosną wszystko kwitnie – zdumiewaj się przyrodą

Gdzie jechać wiosną – pytacie. To nie Toskania, to Polska! Rezerwat Biała Woda w Pieninach. Fot. Shutterstock

Gdzie jechać wiosną w Polsce by odkryć, jak przyroda budzi się do życia? Polecamy ogrody, parki krajobrazowe i narodowe. Przepięknie wygląda Rezerwat Biała Woda w Pieninach – o każdej porze roku, ale w cieplejszych miesiącach szczególnie.

Niezwykle malownicze krajobrazy możemy obserwować także na Podlasiu, Ponidziu i na Mazurach. Zobaczcie zresztą sami!

gdzie jechać wiosną w polsce ponidzie
Ponidzie. Fot. Shutterstock
gdzie jechać wiosną w polsce podlasie
Podlasie. Fot. Shutterstock

1 KOMENTARZ

  1. Jechać do Muszyny i zostać w Hotelu Klimek! Najlepsze miejsce w Polsce w jakim byłem. W szczególności jeśli chcecie jechać z rodzinką i z dziećmi w miejsce pełne zieleni i gór. Wspaniała obsługa i możliwość korzystania ze strefy SPA&Wellness w szczególności dla naszych ukochanych pań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here