Rowery miejskie po zimowej przerwie wracają na nasze ulice. Z roku na rok stają się coraz popularniejszym środkiem transportu w wielu dużych miastach jak Warszawa czy Wrocław, ale także mniejszych jak Lublin czy Opole. Coraz chętniej używamy ich w codziennym, miejskim życiu. Przyjeżdżając turystycznie do polskich miast również z nich skorzystajmy. Kosztuje to niewiele, a uniezależniamy się w ten sposób od masowych środków transportu, korków, problemów z parkowaniem no i czerpiemy dodatkową radość z jazdy. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie polskich miast, które dogodnie zwiedzicie na rowerze miejskim.

1Wrocław

Turyści z Polski i zagranicy uwielbiają Wrocław. Tym bardziej, że można się po nim swobodnie przemieszczać na rowerze miejskim. We Wrocławiu tegoroczny sezon roweru miejskiego rozpocznie się 25 marca. W związku z opóźnieniem (rowery miały być dostępne już 4 marca) przez pierwszy miesiąc pierwsze 60 minut jazdy będzie darmowe. Aby skorzystać z roweru należy ściągnąć aplikację nextbike, zarejestrować się, zdeponować 10 złotych na swoim koncie i wypożyczać. W tym sezonie we Wrocławiu będzie dostępnych 2000 rowerów w 200 stacjach na terenie całego miasta. Poza normalnymi rowerami będą jeszcze rowery elektryczne 4. generacji, rowerki dziecięce, tandemy i handbike’i.

Może zainteresuje Cię artykuł o darmowych atrakcjach Wrocławia.

9 KOMENTARZE

    • Wygląda na to Adas, że nextbike rządzi;) nasze zestawienie ma swoje ograniczenia gdyż jest to tylko TOP 11. Czy zwróciłeś uwagę, że w Szczecinie jest inny operator, Bike_S? Firmy te mocno konkurują ze sobą na polskim rynku. W którym mieście jeździsz na rowerze?

          • W Szczecinie operatorem jest spółka miejska Nieruchomości i Opłaty Lokalne, która wystartowała z rowerami zakupionymi od Bike-U, a po rozbudowie systemu zakupiła rowery od Nextbike’a i teraz działa system mieszany na oprogramowaniu Nextbike’a. Właścicielem rowerów jest więc gmina, Nextbike dostarczył tylko część floty. Tak to wygląda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here