Nie masz jeszcze pomysłu na wakacje w Polsce? Wahasz się między wyjazdem w góry, a wypoczynkiem nad morzem? Mamy nadzieję, że pomożemy w podjęciu decyzji. Oto 7 regionów Polski, których być może jeszcze nie znasz, a w których niezależnie od pogody spędzisz niezapomniane wakacje.

1Roztocze – czyste powietrze i rzadkie zwierzęta

Roztoczański krajobraz. Fot. Flickr

Jeżeli marzą Ci się wakacje sielskie, z dala od cywilizacji, a w dodatku w najczystszym regionie Polski to jedź odpocząć na Roztoczu. Ten niewielki wycinek południowo-wschodniej Polski ma wyjątkowe walory przyrodnicze. Można spotkać tu naprawdę rzadkie gatunki ptaków i roślin. Dla ich ochrony zostały utworzone: Roztoczański Park Narodowy, parki krajobrazowe oraz rezerwaty (m.in. Sołokija czy Nad Tanwią).

W Roztoczańskim Parku Narodowym można odwiedzić hodowlę koników polskich. Zwierzęta te żyją tu bez ingerencji człowieka – są dokarmiane tylko zimą. Poza sielskimi krajobrazami i obcowaniem z tutejszą fauną i florą warto wybrać się w Roztoczu (zwłaszcza w razie niepogody) do Zwierzyńca, Szczebrzeszyna lub kawałeczek dalej do Zamościa, którego Stare Miasto zostało wpisane na listę UNESCO. Czeka tam na Was sporo atrakcji.

Przeczytaj więcej: Zwierzyniec – piękne atrakcje Roztocza

oraz: Szczebrzeszyn – tu nie tylko chrząszcz brzmi w trzcinie

Zobacz także Darmowe atrakcje Zamościa – zwiedź prywatne miasto

Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here