Które polskie zamki zachowały się w dobrym kształcie do dzisiejszych czasów? Jest ich całkiem sporo. Jeśli lubicie zwiedzać zamkowe wnętrza z odtworzonym wyposażeniem albo cenicie zachowane detale, spodobają Wam się te twierdze. Wybraliśmy 15 polskich warowni, którym bardzo daleko do ruiny. Zaznaczamy, że większość z nich przechodziła znaczne przebudowy i renowacje.

1Zamek w Malborku

Zamek w Malborku
Zamek w Malborku. Fot. Shutterstock

Oczywiście nie wszystko w zamku w Malborku jest oryginalne od średniowiecza i wyposażenie części sal zostało zrekonstruowane, a sama warownia była przebudowywana. Jednak największy zamek na świecie zdecydowanie można uznać za wprost świetnie zachowany.

Historia zamku w Malborku sięga XIII wieku. Wtedy to zakon krzyżacki zaczął budować siedzibę dla swojego komtura. Po pewnym czasie zamek został rozbudowany na tyle, by móc stać się siedzibą wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego, a później władz całych Prus.

Czytaj więcej: Malbork – prawdy i mity. Sprawdź, czy wiesz wszystko o zamku

Poprzedni

4 KOMENTARZE

  1. Unikatowy cmentarz koni…. 3 nagrobki, a wlasniwie tablice , w polu z czego 2 już nie czytelne, bo nikt nie dba żeby się zachowały napisy a 3 z roku 2009. Żadna atrakcja. Słysząc cmentarz koni myślałam że to będzie faktycznie CMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here