Gdzie jechać na majówkę w Polsce? Mamy dla Was najlepsze pomysły na spędzenie przedłużonego weekendu majowego w naszym kraju. Wystarczy, że weźmiecie jedynie 3 dni wolnego, by mieć aż 9 dni urlopu. Warto go wykorzystać w pełni!

1. Mazury na majówkę – taniej niż w wakacje

Węgorzewo będzie idealne na majówkę w Polsce! Fot. San Mateo, Shutterstock

Mazurskie jeziora zapraszają już wiosną. Przed sezonem turystów jest mniej, a Kraina Wielkich Jezior Mazurskich już wygląda iście kwitnąco. Można wylegiwać się na kocyku albo wybrać się na ryby. Dla odważniejszych, którzy nie boją się pochlapać zimną wodą, krótki rejs w promieniach zachodzącego słońca.

Chorwacja, Włochy? Nie, to nasze Mazury

2. Tatry – słonecznie na górskim szlaku, ale mniej tłoczno niż w lipcu

Chochołów – idealne miejsce na majówkę. Fot. Shutterstock

Jeśli nie wiesz gdzie jechać na majówkę w Polsce, a mieszkasz na południu kraju, Tatry będą idealne. O tej porze roku w Zakopanem, Białce Tatrzańskiej czy Chochołowie można złapać promienie słońca, ale nie dopadnie nas upał na górskich szlakach. Turystów na majówkę jest tu zawsze sporo, ale mimo wszystko w wakacje tłumy jeszcze bardziej dają się we znaki.

Zakopane – atrakcje warte zobaczenia (Top 9)

3. Krótki city break w Krakowie – w końcu mnóstwo osób wyjechało z miasta!

Wawel, katedra od strony Kaplicy Zygmuntowskiej
Wawel wiosenną porą zachwyca pięknymi ogrodami. Choć będzie wielu turystów, to miejscowi wyjeżdżają z Krakowa. Fot. Shutterstock

Jeśli znudzi Wam się Wawel, zawitajcie do kawiarenek na Kazimierzu, a gdy zmęczycie się wędrówką na Kopiec Kościuszki, odpocznijcie na nadwiślańskich bulwarach albo na Zakrzówku. Kraków ma wszystko: i dla tych, którzy kochają kulturę, sztukę, historię i architekturę, i tych ceniących błogie lenistwo.

Darmowe atrakcje Krakowa – 12 fascynujących propozycji

4. Skocz nad morze – na majówce już można wygrzewać się na plaży

To nienajlepsza pora na kąpiele w Bałtyku, ale wygrzewać się na plaży już można. Fot. Shutterstock

Wbrew pozorom wiosna i jesień to jedne z lepszych pór na odwiedzenie Bałtyku. Można uniknąć tłumów (w końcu woda nie jest zbyt ciepła), a mimo wszystko jest słonecznie. Może powiać, więc weźmy coś z długim rękawem. Parasol jednak będzie nam służył nie tylko za ochronę podczas deszczu, ale także przed słońcem.

Bałtyk bije rekordy. Zobacz, w czym jest „naj”

5. Maj – miesiąc zakochanych. Urocza Arkadia czeka

Arkadia i Nieborów to idealne miejsca na majówkę w Polsce. Fot. Ysuel, Shutterstock

Ptaszki ćwierkają, przyroda radośnie budzi się do życia, rośliny się zielenią, drzewa kwitną, a Arkadia koło Nieborowa przyjmuje najpiękniejsze odcienie z palety barw. Wiosną i jesienią odgrywa się tam prawdziwy spektakl kolorów. Można się zatracić w zakamarkach tej wioski idealnej, stworzonej na wzór samego raju. Nieborów gdzie straszy upiorny kardynał możecie zwiedzić przy okazji.

Arkadia – mityczna kraina w sercu Polski

Pałac w Nieborowie – upiorny kardynał i spektakularne ogrody

6. Zrób tournee po polskich zamkach – albo chociaż dolnośląskich

Zamek Chojnik. Fot. Shutterstock

Mamy się czym pochwalić – w Polsce mamy kilkaset zamków, choć trudno w to uwierzyć. Na samym Dolnym Śląsku pałaców i warowni naliczyć można ponad 100. Jest co zwiedzać! Tym bardziej że niektóre zamki takie jak Chojnik są już bardzo zniszczone i być może pokoleniu naszych dzieci nie będzie dane się nimi cieszyć. Jakie zamki zwiedzać po kolei? Mamy gotowe kompendia, wystarczy kliknąć:

Najpiękniejsze zamki w Polsce – oszałamiające twierdze (Top 30)

Najpiękniejsze zamki na Dolnym Śląsku (Top 13)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here