Strona głównaTop 10Polska atrakcje – najpiękniejsze miejsca do zobaczenia

Polska atrakcje – najpiękniejsze miejsca do zobaczenia

Masz ochotę pozwiedzać zabytki, czy leniwie wypocząć nad morzem? Preferujesz zwiedzić miasta, czy podziwiać cuda natury? Przestawiamy najpiękniejsze z jakich słynie Polska atrakcje – na pewno ich nie zapomnisz.

Polska – atrakcje przez cały rok

polska atrakcje
Wrocławskie hity turystyczne, Hydropolis i Afrykarium, to najnowocześniejsze z jakich słynie Polska atrakcje. Fot. Shutterstock

Polska nie jest krajem, w którym musisz trafić na odpowiednią porę roku, by cokolwiek zobaczyć. Nie ma tutaj monsunowego klimatu ani wiecznego śniegu: o każdej porze roku zwiedzanie jest możliwe. Dlatego pytanie „kiedy najlepiej jechać do Polski” nie jest tak ważne jak „co zobaczyć w Polsce?”. A wiele nowoczesnych atrakcji oraz zabytków można odwiedzać przez cały rok.

Nasz kraj może się pochwalić ogromem ciekawych muzeów, a także najpiękniejszych zamków, w których zwiedzanie jest w większości możliwe cały rok. Mamy też mnóstwo nowoczesnych centrów nauki, takich jak warszawskie centrum Kopernik czy wrocławskie muzeum wody Hydropolis. W tym samym mieście zobaczymy m.in. Afrykarium – jedyne takie oceanarium na świecie.

Największe zabytki Polski

polska atrakcje
Wawel, Wieliczka, zamek w Malborku, zabytki UNESCO. Mało które państwo ma tak jak Polska atrakcje z listy światowego dziedzictwa. Fot. Shutterstock

Zabytki UNESCO w Polsce to grupa najcenniejszych obiektów w naszym kraju, którymi należy się chwalić. Znajdziemy wśród nich zamek w Malborku, Wawel czy kopalnię soli w Wieliczce. Co ważne, czynne są cały rok.

Znajdziemy tu i obiekty sakralne jak Kościół Pokoju w Świdnicy, jak i widowiskowe, takie jak Hala Stulecia we Wrocławiu oraz zabytki techniki, takie jak kopalnie w Tarnowskich Górach.

Najciekawsze miasta Polski

polska atrakcje
To Wenecja albo Brugia? Nie, to Bydgoszcz! Polska atrakcje ma także w miastach. Fot. Shutterstock

Najciekawsze miasta w Polsce to nie tylko Kraków czy Warszawa. Nie sposób nudzić się we Wrocławiu, a w Trójmieście poza możliwością zwiedzenia mnóstwa zabytków możemy wypocząć na plaży. Mniejsze miasteczka też mają swój urok. Znacie Chełmno, miasto zakochanych? Spacerowaliście wzdłuż kanałów w Bydgoszczy albo Opolu? W Polsce też można się poczuć jak w Wenecji, ale jest dużo taniej.

Takie Polska atrakcje ma dla dzieci

polska atrakcje
Jurapark Krasiejów to jeden z wielu podobnych parków w Polsce. Fot. Shutterstock

Jest wiele miejsc w Polsce, które warto odwiedzić z dzieckiem. Dinozaury, indiańskie wioski, krasnoludki – wszystko to robi wrażenie zarówno na dużych jak i małych podróżnikach. Świat widziany oczami dziecka daje dorosłym zupełnie inną perspektywę – bardziej kolorową, magiczną, bajkową.

Jeśli chcecie wiedzieć jak pracuje się pod ziemią, albo pokazać dzieciom jak się warzy piwo lub produkuje się gazety, nic prostszego – odwiedźcie Szlak Zabytków Techniki.

Cuda natury – najpiękniejsze krajobrazy w Polsce

polska atrakcje
Pola lawendy, tajemnicze groty… Czy wiedzieliście jakie cuda natury są w naszym kraju? Polska atrakcje ma właściwie w każdej najmniejszej wiosce! Fot. Shutterstock

Groty, pustynia, krzywe drzewa, wąskie przesmyki między skałkami. Mamy skrzyżowanie rzek, ruchome wydmy, polską Toskanię i Prowansję. Pełno jest w Polsce niesamowitych osobliwości przyrody. To czyni nasz kraj bardzo różnorodnym.

Czytaj więcej: Cuda natury w Polsce. Byłeś tam?

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE